Saray Belediyesi tarafından düzenlenen 4.Uluslararası 11.Geleneksel Kültür, Sanat ve Barış Festivali kapsamında, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban dün makamında bir resepsiyon düzenledi. Başkan Çoban, resepsiyonda barış ve  kardeşlik mesajları verdi. 

Kübra YAVUZ-Saray Gazetesi

MİSAFİR ÜLKELERİ MAKAMINDA AĞIRLADI

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, 4. Uluslararası 11.Geleneksel Kültür, Sanat ve Barış Festivali kapsamında Gürcistan, Ukrayna, Paraguay, Cezayir, Kastamonu-Taşköprü’den gelen misafirleri makamında ağırladı.

barış elçileri buluştu2BARIŞ VE KARDEŞLİK VURGUSU YAPTI

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban yaptığı konuşmada barış ve kardeşliğe çok ihtiyaç olan bu zor günlerde ilçeye gelen misafirlere teşekkür ederek şöyle konuştu: ”Öncelikle hepiniz ilçemize hoş geldiniz. Ülkemizde yaşanan acılardan dolayı burukluk yaşıyoruz. Ancak bu zor günlerin geride kalmasını temenni ediyoruz. Bu anlamda sizlerin varlığı ve dostluğu için teşekkür ediyoruz. Sizleri birer kültür elçisi olarak görüyoruz. Barışın ve kültürün hakim olduğu bir dünyayı hep birlikte kuracağımıza olan inancımız sonsuzdur. Festivalimizin güzel geçmesi dileğiyle hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum.”dedi.

“ÜLKEMİZDE AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ”

Başkan Nazmi Çoban’ın ardından söz alan grup sözcüleri iyi dilekleri ve teşekkürlerini iletti. Saray halkının misafirperverliğinden ve yakın ilgisinden çok memnun olduklarını ifade eden grup sözcüleri, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve ekibini ülkelerinde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Resepsiyonda, festivale katılan gruplar sırayla ülkelerinin simgesi olan hediyeleri Başkan Nazmi Çoban’a sundu. Başkan Çoban tarafından da festivale katılanlar için Saray Belediyesi tarafından özel hazırlanmış armağanlar takdim edildi. Saray Belediyesi önünde gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi ile resepsiyon son buldu.