Saray 4.Uluslararası 11.Geleneksel Kültür Sanat ve Barış Festivali’nde Gaziantep’te meydana gelen terör saldırısı nedeniyle dün akşamki gösteriler iptal edildi. Kapanış programında sahneye ‘Terörü Lanetliyoruz, Barış Kazanacak’ pankartı asılırken, yaptığı konuşmada ‘Halkın gücünün terörü mutlaka yeneceğini söyleyen Başkan Çoban, “Terör kaybedecek barış kazanacak” dedi.

Saray 4.Uluslararası 11.Geleneksel Kültür Sanat ve Barış Festivali yurtdışından gelen konukların gösterileri, kültür sanat etkinlikleri, Uğur Mumcu Anıtı’nın açılışı ve Atatürk’ün Saray’a gelişi nedeniyle düzenlenen kutlamalarla Saray halkına unutulmaz anlar yaşattı.

“Barış%20Kazanacak!”3“HALKIN GÜCÜ TERÖRÜ YENECEKTİR”

Gaziantep’te Cumartesi akşamı gerçekleşen hain terör saldırısı nedeniyle Pazar akşamki gösterilerinin iptal edildiği festivalde, kapanış konuşması yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şunları ifade etti: “Cumartesi akşamı Gaziantep’te meydana gelen hain terör saldırısını lanetliyorum. Halkın gücü, halkın birlikteliği terörü mutlaka yenecektir. Terör saldırılarının arkasında karanlık güçlerin ve emperyalist devletlerin olduğunun farkındayız. Bu ulus kurtuluş savaşında Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalist güçlere karşı ayağa kalkmış ve bağımsızlığını kazanmasını bilmiştir. Bugünde gerekirse vatanımız ve geleceğimiz için yeni bir kurtuluş savaşı vermekten asla çekinmeyiz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği hedefler doğrultusunda, ‘Yurtta Barış Dünya’da Barış’ anlayışla, Cumhuriyetimizi ve onu var eden değerleri sonsuza kadar savunacak ve yaşatacağız. Ve her ne olursa olsun terör kaybedecek barış kazanacak.

“Barış%20Kazanacak!”2[1]ÇOBAN TEŞEKKÜR ETTİ”

Konuşmasının sonunda festival katılan ve destek sunan herkese teşekkür eden Başkan Çoban, “Öncelikle Paraguay, Cezayir, Gürcistan, Ukrayna ve Kastamonu Taşköprü’den gelen konuklarımıza teşekkür ediyorum. Onların sayesinde Saraylılar yeni kültürlerle tanıştılar. Her yıl olduğu gibi bu yılda festivalimize büyük ilgi gösteren Saray halkına teşekkür ediyorum. Birlikte nice güzel, barış ve kardeşlik içinde festival geçirmemiz dileğiyle, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

10. YIL MARŞI İLE SONA ERDİ

Başkan Çoban’ın konuşmasının ardından yurtdışından ve yurtiçinden festivale katılan festivale katılan gruplara plaketleri takdim edildi. 10. Yıl Marşı’nın çalınmasıyla sona eren festivalde sahnede ‘Terörü Lanetliyoruz, Barış Kazanacak’ pankartının yer alması dikkat çekti.