2009-2014 yılları arasında Saray Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ali Gürsu Ergene, Mart 2019’da yapılacak seçimlerde CHP’den Saray Belediye Başkanı A. Adayı olacağını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ergene, Saray’a sorumluluk ve vefa borcu duyduğunu belirterek, Saray’ın mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir beldeye dönüşmesi umuduyla yola çıktığını ifade etti.

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlere 15 ay gibi uzun bir süre olmasına karşın, CHP’de Belediye Başkan Aday Adayları çalışmalara başladı.
SARAY’A VEFA BORCUM VAR
Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile adaylık sürecini duyuran Ali Gürsu Ergene, yerel seçimlere 15 ay gibi uzun sayılacak bir süre olmasına karşın, CHP’de erken start veren isim oldu. CHP Saray Belediye Başkan A. Adayı Ali Gürsu Ergene, neden aday olduğuna dair yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
“Saray’a sorumluluk ve vefa borcu duymaktadır. Bu nedenle ilçemizin mutlu ve huzurlu insanlar yaşadığı bir beldeye dönüşmesi umuduyla yola çıkan Ali Gürsu Ergene, insan yaşamının kalitesine katkıda bulunacak bir ilçe oluşturmak idealiyle sosyal belediyecilik anlayışını ön plana çıkarmayı hedef edinmiştir. Bu anlayışla belediye başkanlığı görevi için talebini dillendirmektedir.”
ALİ GÜRSU ERGENE KİMDİR?
1967 yılında Saray’da doğdu. İlköğrenimini Saray Atatürk Ortaokulu’nda, orta ve lise eğitimini Saray Ali Naki Erenyol Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 1987 yılından itibaren 7 yıl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda görev yaptı. 1998 yılında serbest muhasebeci mali müşavir ruhsatını aldı. O günden bu yana Saray’da kendi bürosunda hizmet vermeye devam etmektedir. 2015 yılında Ankara Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu sertifika programını tamamlayıp, Bağımsız Denetçi oldu.
Siyasi yaşamını gençlik yıllarından itibaren sosyal demokrat çizgiden ayrılmadan sürdürmektedir. 2002 yılında CHP’ye üye olmasıyla birlikte aktif olarak siyasete başladı. 2009 yılında Saray Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bunun yanı sıra Saray’da Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu üyesi oldu. İki dönem aynı dernekte yöneticilik görevinde bulundu. Saray’da yapımı tamamlanan yeni Saray Meslek Yüksek Okulu için kurulan derneğin kurucu başkanıdır. Bu görevi halen sürmektedir.