Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Albayrak anma mesajında şu ifadelere yer verdi:

ATATÜRK, BÜTÜN DÜNYAYI DERİNDEN ETKİLEYEN VE TARİHE YÖN VEREN BÜYÜK BİR DEVLET ADAMIDIR
“Yurdumuzun kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 79 yıl önce aramızdan ayrıldı. Geleceğe ışık tutan fikirlerin, çağdaşlığın ve ölümsüz eserlerin sahibi Mustafa Kemal Atatürk, sadece ülkemizi değil bütün dünyayı derinden etkileyen ve tarihe yön veren büyük bir devlet adamıdır. Türk ulusu, Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde milli egemenlik ve demokrasiye kavuştu. Bize bu güzel yurdu armağan eden Atatürk, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyerek Cumhuriyet’i genç nesillere emanet etti.
BİZLERE DÜŞEN EN BÜYÜK GÖREV ATA’MIZIN MİRASINA SAHİP ÇIKMAK VE ÜLKEMİZİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN ÜZERİNE ÇIKARMAKTIR
79 yıl önce Ata’mız aramızdan ayrıldı. Ancak en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktadır. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk eserleriyle, ilke ve devrimleriyle kalplerimizde yaşamaktadır. Cumhuriyet nesilleri olarak bizlere düşen en büyük görev, Ata’mızın mirasına sahip çıkmak ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmaktır. Bu düşüncelerle Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, canlarını bu topraklar için feda eden şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyorum.”