Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“ÖĞRETMENLERİMİZ İNSANLIK İÇİN KUTSAL BİR GÖREVİ YERİNE GETİRMEKTEDİR”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:
Yeni nesilleri yarınlara hazırlayarak, geleceğimizin şekillenmesinde önemli bir görev üstlenen, eğitim ordumuzun fedakâr neferleri olan öğretmenlerimizin en onurlu günü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü hep beraber kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Çocuklarımızı eğiten, onların meslek sahibi olmalarını ve toplum için yararlı bir birey haline gelmesini sağlayan öğretmenlerimiz, insanlık için kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Çocuklarımızın hayatlarında ve geleceklerinin şekillenmesinde öğretmenlerimiz, anne ve babalarından sonra en önemli insanlardır.
“EĞİTİM VE ÖĞRETİM SEFERBERLİĞİ YURDUN DÖRT BİR YANINA YAYILMIŞTIR”
Çağdaşlaşmayı ve gelişmeyi esas alan Cumhuriyet felsefemizde eğitim-öğretim ve öğretmenlerimizin çok büyük önemi vardır. 24 Kasım 1928’de Başöğretmen unvanı ile onurlandırılan Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, yükselen yeni nesil sizin eseriniz” olacaktır diyerek, Cumhuriyet nesillerini öğretmenlerimize emanet etmiştir. Eğitim ve öğretim seferberliği, aydınlanma meşalesini taşıyan fedakâr öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle yurdumuzun dört bir yanına yayılmıştır. Güç koşullar altında yurdumuzun her yerinde özveri ve sabırla çalışan öğretmenlerimiz, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirmektedirler.
ŞÜKRAN VE RAHMETLE ANIYORUM
Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma idealiyle var güçleriyle mücadele eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.”