Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Sunay İmük ile TREDAŞ Saray işletme şefliğini ziyaret etti. TREDAŞ İşletme Şefi Haluk Ceylan ile görüşen Başkan Özen, son günlerde sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle esnafın mağdur olduğunu Saray TREDAŞ İşletme Şefi Haluk Ceylan’a iletti. Ceylan ile yaptığı görüşme sonrasında açıklamada bulunan Özen, esnafı mağdur eden uzun süreli elektrik kesintilerinin takipçisi olduklarını söyledi.

“KESİNTİLERİN %80’İNİ KAZI ÇALIŞMALARINDAN KAYNAKLANIYOR”
Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Sunay İmük ile TREDAŞ Saray işletme şefliğini ziyaret etti. TREDAŞ Saray İşletme Şefi Haluk Ceylan ile görüşen Başkan Özen elektrik kesintilerinden dolayı esnafın yaşadığı sıkıntıları iletti. Kesintilerin sebebi hakkında TREDAŞ İşletme Şefi Haluk Ceylan’dan bilgi alan Başkan Özen şunları aktardı:
“Son zamanlarda sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden en çok etkilenen esnaflarımız oluyor. Esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıyı iletmek ve kesintiler hakkında bilgi almak için yönetim kurulu üyesi arkadaşım Sunay İmük ile TREDAŞ İşletme Şefi Haluk Ceylan’ı ziyaret ettik. Ceylan kesintilerin ve arızaların %80’nin altyapı, TESKİ ve doğal gaz şirketlerinin kazı çalışmalarından %20 kendi arızalarından kaynaklandığı söyledi. TREDAŞ’ın Saray’da 12 milyonluk yatırım programı kapsamında gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının devam ettiğini, bu yenileme çalışmaları esnasında mecburi elektrik kesintilerini yapmak zorunda kaldıklarını, bu ay içerisinde çalışmaların tamamlanıp bir daha Saraylılar’ın uzun yıllar kesinti yaşamayacağını dile getirdi. Bundan sonraki çalışmalarda esnafı ve vatandaşı mağdur etmemek için kazı çalışmaları yapan tüm ekiplerin daha dikkatli olması gerekiyor.”