Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban Büyükyoncalı Mahallesine Kapaklı yönünden girişi sağlayan kavşağın kaldırılması hakkında açıklamalarda bulundu. Saray Kapaklı Yolunun yapılmaya başlandığı andan itibaren Saray Belediyesi’nin Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne yaşanan sıkıntıları ve talepleri yazılı olarak ilettiğini ifade eden Başkan Çoban, “2014 yılında Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne gönderdiğimiz yazıda Palamut Dere Mevkiinden Büyükyoncalı’ya girişi sağlayan bir kavşağın mutlaka olması gerektiğini ilettik. Saray Belediye Başkanı olarak Karayolları yetkilileri ile yaptığım görüşmelerde bu talepleri ifade ettim. Buna karşın geldiğimiz süreçte Büyükyoncalı’ya girişi sağlayan kavşak kaldırılmış durumda. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hafta başından itibaren Valimiz, Milletvekillerimiz ve Karayolları yetkilileri ile görüşerek bu sorunun çözülmesi için gerekli adımları atıyoruz” dedi.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban Büyükyoncalı Mahallesine Kapaklı yönünden girişi sağlayan kavşağın kaldırılmasını ‘kabul edilmez’ olarak değerlendirdi.
2014 YILINDA KAVŞAK TALEBİMİZİ İLETTİK
Saray Belediyesi’nin, Saray Kapaklı Yolu’na bağlantısı bulunan yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşların çıkarlarını gözeterek Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nden bir çok defa talepte bulunduğunu söyleyen Başkan Nazmi Çoban, “Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü 2014 yılında Saray Kapaklı Yolu Büyükyoncalı Mahallesi’nde yerleşim yerlerini ikiye böldüğünü ve karşıdan karşıya geçişlerin zorlaştırdığını belirterek belediyemizden yaya, araç ve hayvan geçişlerinin yapılacağı noktaların belirlenmesini ve kendilerine gönderilmesini talep etmişti. Saray Belediye Başkanlığı olarak bu yazıya 02.10.2014 tarihinde verdiğimiz yanıtta Saray Kapaklı Yolunun Büyükyoncalı Mahallemiz sınırlı içinde kalan kısmında belirlediğimiz geçiş noktalarını gösteren listeyi krokisiyle birlikte Karayolları 1. Bölge Müdürlüğüne gönderdik. İlgili yazıda Karayollarının yaptığı son çalışma ile kapatılan ve Büyükyoncalı’da yaşayan vatandaşlarımızın tepkisine neden olan Palamut Dere Kavşağı ile ilgili talebimiz, “Palamut Deresi çıkışında imara açık yerleşim alanlarına araç katılımlarının sağlanması, Kapaklı istikametinden gelecek araçların Büyükyoncalı giriş kavşağını kullanarak Büyükyoncalı merkezinde doğrudan girebilmesinin sağlanması” ifadeleriyle Karayolları 1. Bölge Müdürlüğüne iletilmiştir.
GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ
Bu yazılı talep dışında Karayolları yetkilileriyle yaptığım görüşmelerde yaşanan sıkıntıları ve talepleri ilettim. Buna karşın Saray Belediyesi’nin ve Büyükyoncalı’da yaşayan vatandaşlarımızın, iş yapan esnafımızın istemediği bir durumla karşı karşıya kaldık. Hafta başından itibaren Valimiz, Milletvekillerimiz ve Karayolları yetkilileri ile görüşerek bu sorunun çözülmesi için gerekli adımları atıyoruz. Saray Belediyesi olarak Büyükyoncalı Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı mağdur eden bu yanlış uygulamanın düzeltilmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi.
İŞTE O YAZI!
Saray Belediyesi’nin 2014 yılında Saray Kapaklı Yolunda yaya, araç ve hayvan geçişleri için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğüne gönderdiği ilgili yazı şu şekilde: