Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban 2014-2019 döneminde birlikte görev yaptığı Belediye Meclis üyelerine Çarşamba akşamı Saray Restaurant’ta veda yemeği düzenledi. Gecede bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Saray’ın geleceğine yönelik çok önemli projelere hep beraber imza attık. Meclis kararlarımızın yüzde 85’ini oy birliğiyle aldık.
Saray’ın önemli sorunlarına siyaset gözüyle bakmayıp yaşadığımız kente sorumluluğun bilinciyle hareket ettik. Siyasi tercihlerle meclislerde yer almadık, Saray için önceliklerimizi ön plana koyduk. Saray halkı gelecekte bu meclisi çok konuşacaktır” dedi.

Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, 2014-2019 döneminde birlikte görev yaptığı Belediye Meclis üyelerine Çarşamba akşamı Saray Restaurant’ta veda yemeği düzenledi.
“SARAY HALKININ KARŞISINDA ALNIMIZ AK YÜZÜMÜZ PAK”
Gecede bir konuşma yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban şöyle konuştu:
“Saray’ın geleceğine yönelik çok önemli projelere hep beraber imza attık. Ben öncelikle 5 yıldır görev yapan Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin birlikte yapmış olduğu çok önemli projelere katkılarından dolayı Saray halkı bizi şükranla anacaktır. Alt yapısından doğal gazına, termalinden bunun yanında Büyükşehir ile birlikteki projelerde de ortak birlikteliğimiz oldu. Belediye Başkanı olarak sizlerle çalışmak benim için bir onurdu. Saray halkı gerçekten gelecekte bu meclisi yaptığı çalışmalarla yad edecektir. Çünkü Saray tarihinin bugüne kadar yapılmış olan yatırımlarında ve çalışmalarında görev almış meclis üyesi bizden önceki arkadaşlara da Saray halkına ve Saray’a yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Altyapı yatırımları zorlu süreçler bize kaldı. Bizim de bu yatırımları gerçekleştirmek gibi tarihsel bir görevimiz vardı. Saray halkının karşısında alnımız ak yüzümüz pak bir 5 yılı tamamladık.

“SİZLERLE ÇALIŞMAKTAN ÇOK MUTLUYUM, ONURLUYUM”
Bizden sonraki arkadaşlarımız bizim yaptıklarımızın üzerine onlar da Saray için hizmetlerini sunacaklardır. Bizden sonra gelecek arkadaşlara da başarılar diliyorum. Bizlere ihtiyaçları oldukları zaman her meclis üyesi arkadaşımız deneyim ve katkılarını sunacaktır. Meclisimizde şuanda gelecek dönem için aday adayı olan arkadaşlarımız var. Onlara başarılar diliyorum. Onlar oluşacak olan mecliste bizler için de köprü görevini görecekler. Bizim dönemimizde yapılan tamamlanmamış olan projelerin ve yatırımların tamamlanmasında önemli katkı sağlayacaklardır. Ben Belediye Başkanı olarak sizlerle çalışmaktan çok mutluyum, onurluyum. Çoluk çocuğumuza belki gelecekte bırakacağımız en önemli, anlamlı görevlerde bulunduk. Saray halkının en güven duyduğu Belediye Meclis üyeleri ve Belediye başkanlarıdır. Belediye başkanları şehrin en güvenilir insanlarıdır belediye meclis üyeleri de. Bunlar da bizim 7 sülale çocuklarımıza tarihte bırakacağımız önemli bir hizmet değeridir. Çocuklarımız da Saray halkı da anacaktır bizleri. Vicdanen ben rahatım. Çünkü bir şeylerin çabası içinde olduk. Belediye başkanlarının maaşı var ama meclis üyeleri bu işi sadece gönülce yapan arkadaşlarımız. İşinizden, gücünüzden ailenizden fedakârlık yaptınız.
“SARAY HALKI GELECEKTE BU MECLİSİ ÇOK KONUŞACAKTIR”
Aldığımız meclis kararlarını da yüzde 85’i ortaklaşa oy birliğiyle aldık. Bu da Saray’da siyasal görüşleri ön plan içerisinde tutarak bir çalışma içerisinde olmadığımızın göstergesidir. Saray’ın önemli sorunlarına siyaset gözüyle bakmayıp yaşadığımız kente sorumluluğun bilinciyle hareket ettik. Siyasi tercihlerle meclislerde yer almadık, Saray için önceliklerimizi ön plana koyduk. Ve burada birleştik. Tekrar, tekrar teşekkür ederim. Benim buradaki meclis üyelerinden isteğim şu her yıl böyle bir yemekte bulunuruz. Çünkü bizi Saray halkı bu meclisi çok konuşacaktır gelecekte. Çok zorlu işlere imza attık. 100 km yakın kanalizasyon, 100 km içme suyu, doğalgaz. Bunları biz hep birlikte gerçekleştirdik, hepimizin imzası var. Dilerim, gelecek meclisler de bu yatırımlara eş değer yatırımlar yapsınlar. Bu basamağımızın üstüne çıksınlar daha fazlasını yapsınlar.
TEŞEKKÜR ETTİ
Bundan sonraki yaşamımızda dostluklarımızın bir ömür boyu sürmesi dileğiyle hepinize Saray Belediye Başkanı olarak sevgi ve saygılarımı sunarken; beni 10 yıl bu onurlu göreve layık gören Saray halkına, her zaman bizimle birlikte olan yaptığımız çalışmaları Saray halkına yansıtan basın mensuplarına, çalışmalarımızın alt yapısında bize destek sunan Saray Belediyesi’nin müdürlerine, personeline hepsine çok teşekkür ediyorum.
“İNŞALLAH, KAZANAN YİNE SARAY OLUR”
Gecede söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç, “Biz sürekli Saray’daki insanlara dokunmaya çalıştık. Siz Belediye Başkanı ve yerel iktidarın temsilcileri olarak bir şeyler yapmaya çalıştık, çalışıyoruz da. Siyasete ara vermedik, çekilmedik. Sadece böyle hayırlı olacağını düşündüğümüzden dolayı böyle uygun gördük. İnşallah, bu seçimlerde kazanan yine Saray olur. Saray’a hizmet zihniyetine sahip olan insanlar olur. Biz burada çalışıyoruz, burada yaşıyoruz. Saray’a hizmet etme noktasında kim taşın altına elini koyuyorsa sonuna kadar onun arkasındayız. İlk meclis toplantımızdan, geçen haftaki son meclis toplantımıza kadar bütün meclis gündemleri, tutanakları ve İmar Komisyonu raporlarıyla birlikte hepsi bende mevcut. İsteyen varsa gelecek meclis üyeleri de dahil olmak üzere sunarız. Her konuda yardımcı olacağız. Ben tekrar size teşekkür ediyorum bizi bu akşam burada topladınız. İnşallah, adı gibi güzel bir Saray’ı yarın, öbür gün gelecekte beraber yaşarız, paylaşırız. Teşekkür ediyorum” dedi.
“BİZ 11 İLÇENİN MECLİSLERİ ARASINDA ÖNDEYİZ”
Gecede söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş, “ Siyasette sizler gibi insanları yakından tanımış olmaktan çok mutluyum. Biz komisyonlarda bütün belediyeleri, bütün meclisleri tanıdık. 11 ilçenin de Belediye Meclis üyelerini tanıdık. Bunu her yerde gördüm. Bazılarını ayıpladık. Kendimize bir pay çıkardım ben bundan. 11 ilçenin belediye meclisleri konusunda Saray Belediye Meclisi’nin birbirine bağlılığından, müşterekte birleşmiş olmaktan ve birçok kararlarda beraber hareket etmekten mutluyum. Biz 11 ilçenin meclisleri arasında öndeyiz. Gerek meslek gruplarında, gerek dünya görüşlerinde bizim meclisimizin diğer meclislerden daha iyi olduğunu gördüm. Birbirimizi kırdıysak af dilerim hepinizden. Hiç kimsenin kötü niyetli olmadığını biliyorum. Arkadaşların hepsinin yapıcı olduğunu gördüm. Bu konuda da bütün meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta Başkanım olmak üzere hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim” dedi.