Saray Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu bugün saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında yapıldı. Ak Parti grubunun komisyon seçimlerinin ivedilikle yenilenmesi gerektiğini belirterek meclisi terk etmesinin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Gündeme aldım, daha fazlasına gerek yok. Televizyona şov yapmanıza gerek yok. İkinci oturumumuzda hukukçuların ve Yerel Yönetimler Müdürlüğünün görüşünü alarak Perşembe günü karar vereceğim” dedi.

MECLİS GÜNÜ VE SAATİ BELİRLENDİ
Saray Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu bugün saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında yapıldı. 2019 yılı Belediye Meclis toplantısı günü ve saati belirlendi. İlk oturumun ayın ilk Pazartesi günü 14.30’da ikinci oturumda Perşembe günü saat 10.30’da yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Beyazköy Yazlık Düğün Salonu için Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapma yetkisi verildi.
Ak Parti grubu tarafından ek gündem olarak verilen Bağımsız Meclis Üyesi Erdoğan Bağcı’nın Ak Parti’ye geçmesinden dolayı Komisyon seçimlerinin ivedilikle yenilenmesi talebi Meclis’de tartışma yarattı. Meclis Başkanı Nazmi Çoban Ak Parti’nin talebini gündeme alarak hukukçulardan görüş aldıktan sonra Ak Parti grubuna Perşembe günkü yapılacak oturumda kararını vereceğini ifade etti.
AK PARTİ GRUBU MECLİSİ TERK ETTİ
Karara tepki gösteren Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç, “ Komisyon seçimlerinin yenilenmesi için yeterli sayıya sahibiz. Ama biz komisyon seçimlerinin ivedilikle yenilenmesini istiyoruz. Çünkü nasıl ki Erdoğan Bağcı bağımsız duruma düştükten sonra MHP’nin vermiş olduğu bir dilekçeyle onu komisyondan düşürdüyseniz, biz de şu anda 4 kişilik bir grup oluşturduğumuzdan dolayı komisyon seçimlerinin bu toplantıda yenilenmesini istiyoruz. Eğer komisyon seçimleri bu toplantıda yenilemiyorsanız Ak Parti grubu olarak toplantıyı terk ediyoruz” dedi. Ak Parti grubu açıklamadan sonra meclisi terk etti.
“HUKUKÇULARIMIZIN GÖRÜŞÜNÜ ALARAK PERŞEMBE GÜNÜ KARAR VERECEĞİM”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Erdoğan Bağcı istifa ettikten sonra bağımsız kaldığı dönemde biz meclisimizde bu konuya gelen önergeyle gündeme aldık. 3’e 3 olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin üyeleri üçe üçtü. Yapılan oylamada Milliyetçi Hareket Partisi’nden Meclis Üyesi oylamayla komisyon üyeliğine seçildi. Bağımsız olan Erdoğan Bağcı bu seçimler yapıldıktan sonra 1 gün sonra 6 Kasım’da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı. Katıldıktan sonra bize gelen dilekçe doğrultusunda biz de gündemimize aldık ve ikinci oturumumuzda hukukçuların ve Yerel Yönetimler Müdürlüğünün görüşünü alarak Perşembe günü tekrar karar verilecek” dedi.