21.7 C
Saray

Başkan Erkiş’e 6 milyonluk kredi yetkisi

En Çok Okunanlar

Saray Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan meclis toplantısında, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e oy birliği ile 6 milyon 350 bin TL’lik kredi kullanma yetkisi verdi

Saray Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı dün saat 16.00’de Atatürk Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında toplandı.

Mecliste ilk gündem maddesi olarak, “Mali Hizmetler Müdürlüğünün 28.04.2022 tarih ve 15737 sayılı yazısı ile Meclise havaleli, Belediyemizin 2022 Mali yılı içinde meclis kararı ile borçlanabileceği tutarı geçmemek ve yatırım hizmetlerine ilişkin cari ödemelerinde kullanılmak üzere 6.350.000,00-TL kredi kullanılması, kredi kullanmaya ilişkin tüm iş ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanının veya görevlendireceği kişi yada kişilerin yetkili kılınması talebinin 5393 sayılı Kanununun 68. maddesi gereği Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanması” maddesi görüşüldü.

Plan Bütçe Komisyonun oy birliği ile meclise sunduğu gündem maddesi meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi. Bu kararla meclis Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e 6 milyon 350 bin TL’lik kredi kullanma yetkisi verdi.

Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanması ile sona erdi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler