18.7 C
Saray

Başkan Erkiş’in resti işe yaradı: Otogar Saray Belediyesine devrediliyor

En Çok Okunanlar

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in ‘kanıma dokunuyor’ dediği Saray Otogarında özelleştirme süreci sona eriyor. Başkan Erkiş’in yoğun çabaları sonrasında Saray Otogarını ihaleye çıkarmaktan vazgeçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tıpkı Atatürk Kültür Merkezinde olduğu gibi yapılacak protokol ile otogarı Saray Belediyesi’ne devredecek. Otogarın Saray’ın için büyük kazanım olduğunu söyleyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Parklarda olduğu gibi kamucu bir anlayışla otogarı yöneteceğiz” dedi

Büyükşehir Yasası ile 2014 yılında Saray Belediyesi’nin kontrolünden çıkan Saray Otogarı, 8 yıllık aranın ardından tekrardan Saray Belediyesine geçiyor.
MECLİS VE ERKİŞ’İN DURUŞU ETKİLİ OLDU
14 Şubat 2019 tarihinde Saray Otogarını ihale ile işletmeciye devreden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeni bir ihale yapmayacak. Saray Atatürk Kültür Merkezi’nin Saray Belediyesi’ne devredilmesi sürecinde olduğu gibi iki kurum arasında yapılacak protokol ile otogar Saray Belediyesi’ne devredilecek. Bu kararın alınmasında Saray Belediye Meclisinin ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’in 11 ilçe arasında sadece Saray otogarının özelleştirilmiş olmasına yönelik gösterdiği tepki ve dik duruş oldukça etkili oldu.
PROTOKOL YAPILACAK
Otogarın Saray’ın için büyük kazanım olduğunu söyleyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Haklı talebimizi, yoğun bir mücadelenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine kabul ettirdik. Bu ay içerisinde yapılacak bir protokol ile otogar belediyemize devredilecek. Bülent Ecevit ve Uğur Mumcu Parkında olduğu gibi kamucu bir anlayışla otogarı yöneteceğiz” dedi.
NE OLMUŞTU?
Saray Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısında Saray otogarının yeniden özelleştirilmesini asla kabul etmeyeceğini söyleyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, “Kadir başkanla 3 yıl boyunca sürdürdüğümüz balayı süreci otogarla birlikte neticelenmiştir. Otogar Saray’ın nabzıdır. Otogarın mutlak suretle ya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ya da Saray Belediyesi’nin idaresinde olmasında istiyoruz. Saray’ın dışında hiçbir ilçe yoktur ki otogarı özelleştirilmiş olsun. Bizim otogarımızın özelleştirilmiş olması hepimizin kanına dokunmaktadır. Benim çok içerlediğim ağrıma giden bir meseledir. Karşı duruşumu net bir şekilde Kadir Başkana ilettim. Bu konudaki kararlı duruşum sonuna kadar sürecektir. Eğer bu mesele çözülmezse bu konu sonucu her ne olacaksa olsun gittiği yere kadar gidecektir. Kadir Başkan bu yanlışında ısrar etmemelidir. Çok fazla inatlaşmaya gerek yok. Halkıyla inatlaşan siyasetçi sınıfta kalır” açıklamasında bulunmuştu.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler