5.7 C
Saray

Başkan Özen: İyiyiz, daha iyi olacağız

En Çok Okunanlar

Saray Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen, bugün gerçekleştirilen Genel Kurul’da bir kez daha güven tazeledi. Oda başkanlığında 16. yıla doğru yelken açan Başkan Özen, “Tekirdağ’da 34 oda içinde en iyiler arasındayız. Sizlerin bu desteği ile daha da iyi olacağız” dedi

12 yıldır Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı görevini yürüten Ali Özen, bugün saat 12.00’de Saray Restaurant’ta gerçekleştirilen Saray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Genel Kurulunda yeniden başkanlığa seçildi.
DİVAN OLUŞTURULDU
Başkan Ali Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin davetlileri kapıda karşıladığı Genel Kurul, bütün konukların yerlerine oturmasıyla birlikte başladı. İlk olarak divanın belirlendiği Genel Kurul’da, saygı duruşunun ve ardından İstiklal Marşı okundu.
YÖNETİM VE DENETLEME KURULU İBRA EDİLDİ
Yönetim Kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları ile bilanço, gelir ve gider hesaplarının okunmasının ardından yönetim kurulu ve denetim kurulu oy birliği ile ayrı ayrı ibra edildi.
SARAY ESNAFI MÜCADELEYİ SEVER
Kurulların ibrasını ardından teşekkür konuşması için kürsüye gelen Başkan Ali Özen, Genel Kurula katılan bütün misafirlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Esnaf olarak zor günlerden geçtik, geçmeye de devam ediyoruz. Pandemi sürecinde kurum olarak esnafımızın yanında olduk ve her türlü desteği sağladık. Saray esnafı mücadeleyi seven, mücadeleden kaçmayan yapısı ile zorlu şartların üstesinden gelmeyi bilmiştir. Bugün burada sizin huzurunuzda harmanımızı ortaya koyuyoruz. Saray Esnaf Odası, Tekirdağ’daki 34 oda içinde en iyiler arasındadır. Sizlerin bu desteği ile daha da iyi olacağız. 1968 yılında kurulan Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odasının bugüne kadar bir mülkü olmamıştır. Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Genel Kurulunda alınan karar doğrultusunda Esnaf Lokalimizi, Esnaf Odası bünyesine katacağız. 400 bin liralık lokalin 200 bin lirasını biz ödeyeceğiz geriye kalan 200 bin lirayı ise bugün aramızda olan Birlik Başkanımız Sami Kayın’dan sizlerin huzurunda istiyoruz. Bugün 12 yıllık görev süresini geride bırakıyoruz. Öncelikli hedefimiz başarımızı bir tık daha yukarıya taşımaktır. Oda olarak her yıl 20 örencimize burs imkanı sağlıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz. Buradan evladını okutmakta zorlanan esnafımıza sesleniyorum. Çekinmeyin odamıza gelin ve ihtiyacınız varsa bunu bizlere anlatın. Öğrencilere sağladığımız burs desteği sadece oda ile sizin aranızda kalacaktır. Son olarak bu yağışlı havaya karşın Genel Kurula göstermiş olduğunuz katılım nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
DİNÇ, TEŞEKKÜR ETTİ
Başkan Özen konuşmasının ardından 2021 yılında Tekirdağ Ahisi seçilen Ahmet Dinç’e plaketini takdim etmek üzere Tekirdağ Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın’ı sahneye davet etti. Plaketini Kayın’ın elinde alan Ahmet Dinç, “Saray’da 10 yıl çıraklık 55 yılda esnaflık yaptım. İnşallah bu plaketi ve ahiliği hak etmişimdir. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
BAŞKAN ÖZEN TERZİ HAYRI’Yİ UNUTMADI
Ahmet Dinç’in Saray Esnaf ve Sanatklar Odası’nın 1. Üyesi olduğunu hatırlatan Başkan Ali Özen, “ 2015 yılında yılın ahisi Saray’dan merhum Terzi Hayri abimiz olmuştu. Kendisini buradan bir kez özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun. Allah Ahmet abimize uzun ve sağlıklı bir ömür versin” dedi.
İŞTE ALİ ÖZEN’İN LİSTESİ
Genel Kurul’da son gündem maddesi olarak seçimlere geçildi. Tek Liste ile gerçekleşen seçimde güven tazeleyen Ali Özen, 4. Kez Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçildi. Başkan Özen’in listesinde şu isimler yer aldı:
“Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
Salim Gündüz, Adnan Gacal, Sunay İmuk, Tahir Korkmaz, İbrahim Yıldırım, Ertan İnanç, Erkan Akgün, Gökhan Tenim.
Denetleme Kurulu Asil Üyeleri
Gökay Akand, Oğuz Örgel, Doğan Özer.
Yönetim Kurulu Yedek Üye Adayları
Erhan Özbek, Furkan Perver, Uğur Kaya, Yasin Gözleten, Gökberk Duman, Lale Tutkun, Hacer Genç, Canan Engin, Berkay Mansız.
Denetleme Kurulu Yedek Üye Adayları
Faik Pehlivan, Aygün Aydın, Okan Tuncel.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler