31 Mart 2018 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ne Belediye Başkanlığı için 6, Belediye Meclis Üyeliği için 28 kişi başvuruda bulundu.
Aday Adaylık sürecinin 26 Ekim 2018 tarihinde tamamlandığı CHP’de, Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği için başvuruda bulunan isimler netleşti.
BAŞKANLIK İÇİN 6 BAŞVURU
CHP’den Saray Belediye Başkanı Adayı olmak için 6 isim, Nazmi Çoban, Erdoğan Kaplan, Ali Gürsu Ergene, Ergun Er, Özgen Erkiş ve Abdül Taşyasan başvuruda bulundu. CHP’nin 6 aday adayı başvuruları kapsamında Genel Merkeze 3 bin TL, İlçe Başkanlığına bin 500 TL aidat yatırdı.
MECLİS ÜYELİĞİNE 28 BAŞVURU
CHP’den Saray Belediye Meclis Üyeliği için 29 isim başvuruda bulundu. Gökay Akand yeni atanan İl Yönetim Kurulu’nda yer aldığı için başvurusunu geriye çekti ve bu sayı 28’e düştü.  CHP’den Meclis Üyeliği için başvuruda bulunan isimler şu şekilde:
“Levent Köksalan, Erkan Koru, Mehmet Bilecen, Selahattin Kırat, Nazan Pektaş, Saim Öztürk, Onur Aydınoğlu, Vahit Bostancıoğlu, Sait Nayir, Talat Çömlekçioğlu, Olgun Durgut, Şener Günaydı, Şahsine Şahin Gürcüoğlu, Ekrem Demir, Şermin Atansoy, Mehmet Aydın, Nedret Özer, Ece Ecevit, Gürhan Ergen, Bülent Kardeş, Önder Çelik, Cemil Ertan, Murat Dinç, Gülseren İşeri, Fisun Ceylan, Tarık Atansoy, Yener Dursun, Sami Bayraktar.”
CHP’nin 28 Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurusu kapsamında Genel Merkeze bin TL, ilçe başkanlığına 500 TL yatırdı.