Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray İlçe Merkezinde ziyaretlerini sürdürdü. Saray İlçe Kaymakamı Alp Arslan’ı da ziyaret eden Milletvekili Öztrak, yeni düzenlenen torba yasa kapsamında önceden belde statüsünde olan ve belediyeliği düşürülerek mahalle olan yerlerin su fatura tahsilatında indirim yaşanacağını belirtti. Öztrak, Büyükyoncalı ve Beyazköy Mahallesinde yaşayan Saraylılar’a müjdeyi verdi.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

PARTİLİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Tekirdağ İlçelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerini Saray’da sürdüren CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray İlçe Kaymakamlığı, Trakya Birlik Saray Şubesi, Saray Süt Üreticileri Birliği, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Saray Ziraat Odası, Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerini gerçekleştirdi. CHP Milletvekili Öztrak’ı ziyaretleri sırasında Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ve CHP Saray İlçe Başkanı Demir Ali Demirel başta olmak üzere partilileri yalnız bırakmadı.
“GERÇEKTEN VAHİM BİR TABLO”
CHP Milletvekili Faik Öztrak, Saray İlçe Kaymakamı Alp Arslan’ı ziyaret etti. Kaymakam Alp Arslan’ın makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Milletvekili Öztrak “Gerçekten vahim bir tablo” 15 Temmuz Darbe girişiminde yaşananları değerlendirdi. CHP Milletvekili Öztrak, 15 Temmuz sonrası ilçede yaşananlar hakkında bilgi edinmek üzere soru yöneltti. Saray İlçe Kaymakamı Alp Arslan, her ilçede yaşandığı gibi şeylerin olduğunu belirterek “Her hangi bir olumsuz durum yaşanmadı.” cevabını verdi. Gerçekleşen ziyarette CHP Milletvekili Faik Öztrak’ı yalnız bırakmayan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban ise Saray İlçe Kaymakamı Alp Arslan’ın her konuda destek olduklarını belirterek “Kaymakamımıza huzurunuzda teşekkür etmek isterim. Her konuda desteklerini bizlerden esirgemiyor.” dedi.
“BÜYÜKYONCALI VE BEYAZKÖY MAHALLELERİNE MÜJDEYİ BURADAN VERMİŞ OLALIM”
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray Kaymakamı Alp Arslan’ın makamında gerçekleşen ziyarette Büyükyoncalı ve Beyazköy’ü yakından ilgilendiren yeni torba yasa hakkında da açıklamalarda bulundu. Milletvekili Öztrak “Yeni hazırlanan torba yasaya göre önceden belde statüsünde olan ve büyükşehir yasası ile birlikte mahalle statüsüne düşürülen yerlerde, yeni çıkan torba yasaya göre en düşük su faturası tarifesinin yüzde ellisi kadar su faturası tahsilatı gerçekleştirilecek. Saray’ın da Büyükyoncalı ve Beyazköy Mahallelerine müjdeyi buradan vermiş olalım.” dedi.
BÜYÜKYONCALI VE BEYAZKÖY İÇİN SEVİNDİRİCİ HABER4UĞUR MUMCU HEYKELİNİ İNCELEDİ
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray Kaymakamlığı ziyareti sonrasında Uğur Mumcu Parkında bulunan Uğur Mumcu heykelini de inceledi. Heykelin yapımı hakkında Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’dan bilgi alan Milletvekili Öztrak, partilileriyle birlikte günün anısına Uğur Mumcu heykelinin yanında fotoğraf çekildi.
BÜYÜKYONCALI VE BEYAZKÖY İÇİN SEVİNDİRİCİ HABER2AYÇİÇEĞİ ALIM FİYATININ DÜŞÜK OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ
Milletvekili Öztrak’ın ziyaret adreslerinden bir diğeri ise Trakya Birlik Kooperatifi Saray Şube Müdürlüğü oldu. Kooperatif Başkanı Mustafa Bilecen ile bir araya gelen Milletvekili Öztrak, açıklanan ayçiçeği ön alım fiyatlarının düşük olduğunu dile getirdi. Başkan Bilecen ise konu hakkında bilgi vererek “Bölgemizde yapılan ayçiçeği hasadında %43 yağ oranı çıkıyor. Yani 1 600TL civarında alım fiyatı söz konusu.” dedi. Kooperatif Başkanı Mustafa Bilecen, bölge çiftçilerinin sorunları ve üretimdeki sıkıntılar hakkında konuştu.
BÜYÜKYONCALI VE BEYAZKÖY İÇİN SEVİNDİRİCİ HABERSÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
CHP Milletvekili Faik Öztrak Saray Süt Üreticileri Birliği’ni de ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Milletvekili Öztrak ve beraberinde ziyarette bulunan partililere Saray’ın sütü ile üretilmiş kaşar peyniri ikram edildi. Öztrak Başkan Fikret Özer, Saray’da gerçekleştirilen süt üretiminde Saray Süt Üreticileri Birliği olarak faaliyetlerini anlattı. Devletten her hangi bir destekleme almadıklarını da belirten Başkan Özer, süt üreticilerinin sorunlarını gübre, yem ve sütün litre fiyatlarını açıklayarak anlattı.
ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Saray Ziraat Odası ziyaretlerinin ardından ilçe ziyaretlerini noktaladı.