3.7 C
Saray

Bir yıldır yapılmayı bekleyen köprü kapatıldı

En Çok Okunanlar

Güngörmez Mahallesinde bir yıldan fazla bir zamandır yapılmayı bekleyen Darı Dere Köprüsü araç ve yaya geçişine kapatıldı. Saray Belediyesi’nin alternatif yol güzergahı oluşturmasına karşım, yaklaşık 50 haneye ve ormanlara ulaşımı sağlayan ve havyacılıkla uğraşanların yoğun olarak kullandığı köprünün yenilenmemesi tepki çekti

Saray Belediyesi, Güngörmez Mahallesi’nde tehlike oluşturan Darı Dere Köprüsü’nü araç ve yaya geçişine kapattı.
ALTERNATİF YOL GÜZERGAHI TABELALARI DİKİLDİ
Güngörmez Mahallesi’nde vatandaşların geçmeye korktuğu Darı Dere Köprüsü’ne Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü geçen sene el atmış, köprüye alternatif yol yapmıştı. Ayakta zor duran köprü Salı günü Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaya ve araç geçişine kapatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan alternatif yol güzergahı tabelaları köprünün iki tarafına ve Güngörmez köy girişine dikildi.Konuyla ilgili Saray Belediyesi’nden yapılan açıklama; “Güngörmez Mahallesi Darı Deresi Köprüsü araç ve yaya geçişine kapatılmıştır. Lütfen belirtilen yol güzergahını kullanınız” ifadelerine yer verildi.
GÜNGÖRMEZLİLER TEPKİLİ
Güngörmez Mahallesi sakinleri ise köprünün yenilenmemesine tepkili. Köprünün yaklaşık 50 haneye ve ormanlara ulaşımı sağladığını ve havyacılıkla uğraşanların yoğun olarak kullandığını belirten mahalle sakinleri, köprüyü yenilemek yerinealternatif yol güzergahı açmanın mantıksız olduğunu dile getirdiler. Mahalle sakinleri önemli bir maliyete neden olmayacağını düşündükleri köprünün Saray Belediyesi tarafından ivedilikle yenilenmesini de talep ediyor.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler