16.7 C
Saray

Boşuna mı heyecan yaptık?

En Çok Okunanlar

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Haziran ayında sosyal medya hesaplarından yaptığı bir paylaşımla Saraylıları heyecanlandırmıştı. Başkan Albayrak, 11 maddelik paylaşımında 2021 yılı içerisinde Saray’da Otogar, Mezbaha ve Galata Deresi Sosyal Tesis ve Park yapımına başlanacağını duyurmuştu. Aradan geçen 4 aya rağmen üç önemli projede kayda değer bir gelişme olmaması, Saraylılara ‘Boşuna mı heyecan yaptık?’ dedirtti. Öte yandan, Saray Belediyesi’nin yeni otogar yapılması durumunda mevcut otogar yerini istemesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesindeki bürokratların Saray’a yapılacak yatırımları ağırdan aldığı iddia edildi

2022’ye 100 gün kala, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Saray’da 2021 yılında yapmayı planladığı projelere ne zaman başlayacağı merak konusu.
SARAY’IN PROJELERİ BİLİNÇLİ OLARAK MI YAVAŞLATILIYOR?
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Haziran ayında sosyal medya hesaplarından yaptığı bir paylaşımla Saray’da Otogar, Mezbaha ve Galata Deresi Sosyal Tesis ve Park yapımına 2021 yılı içerisinde başlanacağını açıklamıştı. Aradan geçen 4 aya rağmen, Saraylıları heyecanlandıran bu 3 önemli projede kayda değer bir gelişme yaşanmadı. Saray’ın çehresini değiştirecek bu üç projede adım atılamamasına neden olarak Saray Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi arasında Otogar yeri konusunda yaşanan sıkıntı gösteriliyor. Saray Belediyesi, Saray halkının da çıkarlarını gözeterek 31 Mart 2014 tarihinde kadar kendi bünyesinde olan Saray Otogar yerini, yeni otogar yapılmasıyla birlikte yeniden kendi bünyesine katmak istiyor. Saray Belediyesi’nin bu talebine olumsuz yaklaşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları Yeni Otogar Projesinde arazinin tıpkı Saray Kültür Merkezi Projesinde olduğu gibi Saray Belediyesi tarafından karşılanmasını talep ediyor. Otogar yapımı için elinde uygun bir yeri bulunmayan Saray Belediyesine, büyükşehir bürokratlarından ‘Galata Deresi Sosyal Tesis ve Park Projesi’nin hayata geçirileceği araziden kurumlar arası takas yaparsınız’ önerisinin de geldiği belirtiliyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi için ‘kazan kazan’, Saray Belediyesi için ise iki defa kaybet anlamına gelen bu teklife Saray Belediyesi’nin, ‘Saray halkı çok büyük tepki gösterir’ diyerek olumsuz yaklaştığı dile getiriliyor. Saray’ın ve Saray halkının çıkarlarını gözeten bu yaklaşım nedeniyle büyükşehir bürokratlarının otogar projesi başta olmak üzere Mezbaha ve Galata Deresi Sosyal Tesis ve Park yapımı işlerini ağırdan aldırdıkları iddia ediliyor.
 - İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler