Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın Saray Belediyesi iş birliğinde düzenlediği 2. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali kapsamında ‘Bremen Mızıkacıları’ Cumartesi günü Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonu’nda sahnelendi. Oyuna yoğun ilgi gösteren çocuklar, keyifle oyunu izledi.

BREMEN MIZIKACILARI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği 2. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali kapsamında ‘Bremen Mızıkacıları’ Cumartesi günü Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası Konferans Salonu’nda çocuklarla buluştu. Cumartesi günü 11.00-13.00 ve 15.00 olmak üzere 3 seans olarak sahnelenen ‘Bremen Mızıkacıları’ oyununa çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Oyunu 500 üzeri çocuk ilgiyle izledi. Grimm Kardeşler´in kaleme aldığı oyunda, sahiplerinin yaşlandıkları için evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedinin, bir müzik grubu kurma hayaliyle Bremen´e doğru yola çıkmaları ve yolculuk esnasında karşılaştıkları “Çıtıpıtı” ve annesine, evlerine giren hırsızları korkutup kaçırmak için yardım etmeleri anlatılıyor.
ÇOCUKLARA ÇİKOLATA VE BALON HEDİYE EDİLDİ
‘Bremen Mızıkacıları’ isimli çocuk tiyatrosu sonunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından çocuklara çikolata ve balon hediye edildi.