İYİ Parti Saray Belediye Başkan aday açıklamasında basın mensuplarının ‘seçim sürecini nasıl görüyorsunuz kazanırız inancınız var mı?’ sorusuna yanıt veren İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, “Biz aslında köyün en fakir ailesiydik, köyün en zengin kızını aldık. O yüzden sessiz sessiz davrandık. Ama biz aldık artık. Bundan sonra başaracağız. Bu iş bizi başarıya götürecek” dedi.

OLURSA ALİ ÖZEN’LE OLUR, OLMAZSA SERÜVENE GİRMEM
İYİ Parti Saray Belediye Başkan aday açıklamasında basın mensuplarının ‘seçim sürecini nasıl görüyorsunuz, kazanırız inancınız var mı?’ sorusuna yanıt veren İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş şunları ifade etti:
“1995 yılından beri Saray’da yerel seçimin içerisindeyim. 23 yaşında ilçe sekreterliği ile başladım. Tabiri caizse geçen gün arkadaşlarla şakalaşıyorduk. Eskiden doç kamyonlar vardı arada bir tıs yapıp kara dumanla beraber gaz salardı. İçimizde söyleyecek çok şey vardı yapamıyorduk, elimizden gelmiyordu. Biz 7 aylık bir partiyken 1 tane milletvekili çıkardık. Geçen akşam şunu söyledik. Biz aslında köyün en fakir ailesiydik, köyün en zengin kızını aldık. O yüzden sessiz sessiz davrandık. Ama biz aldık artık. Bundan sonra başaracağız. Bu iş bizi başarıya götürecek. Ali Beyi Yönetim Kurulu toplantısında konuştuğumuzda ben il başkanına şunu söyledim. Olursa Ali Özen’le olur, olmazsa ben serüvene girmem. Ben Saray’da seçmen profilini iyi biliyorum, iyi bildiğimi düşünüyorum. Ama Ali Özen kadar bilmiyorum. Ali Bey, esnaf odasında ve kefalet kooperatifinde 11 yıldan beri görev yapıyor. Seçmeni bilen esnafı bilir, mahalleyi bilir, sokağı bilir. Biz bu sefer partilerin değil adayların yarıştığı, listelerin yarıştığı bir seçime giriyoruz. O yüzden başkanımızın başarı hikayesine de inanıyorum. Yanında güçlü bir ekip olacağına inanıyorum, bunu da yapar ben biliyorum. Zaten yaptığımız temas ve konuşmada nezaketen ekibi de birlikte yaparız dedi. Ama ben kendisine dedim. Başkanım istersen ben anahtarları veririm. Karşılıklı nezaketi gösterdikten sonra başarı hikayesi çok kolay olur. 2009’da ve 2014’te gördük Saray’da savrulan oylar var. Umduğunu bulamayan ama bu sefer başkanımızı da cesaretlendiren bunlar çok köpürdü. İnşallah, nasipse buradan başkan çıkaracağız. Bugün burada bir milada tanıklık ediyorsunuz.”