İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, Saray Belediyespor’un CHP’nin Aday Tanıtım Toplantısına katılmasını sert bir dille eleştirdi. İktidarın sporu siyasete alet ettiği bir dönemde CHP’nin Saray’da etik olmayan işlere imza attığını söyleyen Buluş, “Sarayspor’u siyasete alet eden CHP’yi kınıyorum” dedi.

İYİ Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş, CHP’nin seçim döneminde etik olmayan işlere ve davranışlara imza attığını söyledi.
CHP AKLINI BAŞINA ALMALIDIR
CHP’nin genelde iktidardan dert yandığı, şikâyet ettiği bütün şeyleri yerelde CHP’nin yaptığını ifade eden Buluş, “Pazar günü CHP’nin Aday Tanıtım Toplantısında sporun siyasete nasıl alet edildiğini hepimiz gördük. CHP yöneticileri, bugüne kadar iktidarın sporu siyasete alet etmesine hep karşı çıkmıştır. Bugün gelinen noktada ise CHP Saray İlçe Yönetimi, yeri geldiğinde iktidardan aşağı kalmayacağını bütün Saray’a göstermiştir. Bu bir güç zehirlenmesidir ve bu gücün sporda olduğu gibi her başlıkta halka dikte edilmesidir. Sarayspor’u siyasi malzeme olarak kullanan CHP’yi kınıyor, bu seçim döneminde etik olmayan işlere imza atan CHP’yi aklını başına almaya davet ediyorum” dedi.
AYTAÇ’A ‘ÇUKURYURT’ TEPKİSİ
CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç’a da tepkisini dile getiren Buluş, “Çukuryurt Mahallemizde mera gübreleme çalışması sırasında vatandaşların ‘Neden bizim mahalleden meclis üyesi adayı yok’ sorusuna İlçe Başkanı Akın Aytaç’ın ‘Çukuryurt’tan aday olsa ne olur olmasa ne olur’ şeklinde cevap verdiği dile getiriliyor. Çukuryurt Saray’ın en büyük ve en önemli mahallelerinden birisidir. Bir siyasi parti ilçe başkanın bu yönde bir söylemde bulunması kabul edilebilir bir şey değildir.  Bir Çukuryurtlu olarak Akın Aytaç’dan açıklama yaparak özür dilemesini bekliyorum” dedi.
MİLLET İTTİFAKININ BİRER PARÇASI OLDUĞUMUZ UNUTULMAMALI
Saray’da millet ittifakına zarar verecek adımların atıldığına da dikkat çeken Buluş, “Biz İyi Parti olarak CHP’nin de içinde yer aldığı Millet İttifakı’nın bir parçasıyız. İyi Parti olarak bütün seçim çalışmalarımızda bu ittifaka zarar verecek söylem ve eylemlerden uzak durduk, durmaya da devam edeceğiz. Aynı tutarlı davranışı CHP’den de bekliyoruz. Millet İttifakı’na seçimden sonra da ihtiyacın olduğunu kimse unutmamalıdır” dedi.