REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Büyükşehir’den Saray Belediyesi’ne 300 bin dolar destek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir’den Saray Belediyesi’ne 300 bin dolar destek
131
14 Şubat 2020 - 15:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Belediye Meclisi, Şubat ayı meclis toplantısının 2. oturumu Perşembe günü saat 16.30’da Saray Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda yapıldı. Meclis Başkan V. Levent Köksalan başkanlığında toplanan meclis komisyonlardan gelen raporları onayladı. Toplantı öncesi bilgilendirmede bulunan Başkan V. Levent Köksalan, termal suyun taksit ödemesi için Büyükşehir’den Saray Belediyesi’ne 300 bin dolar nakdi destek yapılacağını ifade etti.
BÜYÜKŞEHİR’DEN SARAY BELEDİYESİ’NE 300 BİN DOLAR DESTEK VE HİBE MİNİBÜS
Saray Belediye Meclisi, Şubat ayı meclis toplantısının 2. oturumu Perşembe günü saat 16.30’da Meclis Başkan V. Levent Köksalan başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi bilgilendirmede bulunan Meclis Başkan V. Levent Köksalan, “Termal suyun son taksit ödemesi için nakdi parasal miktarın hem komisyonda hem Tekirdağ Büyükşehir Meclisi’nde çıkartılmasında büyük gayret gösteren Meclis Üyemiz Ali Gürsu Ergene’ye teşekkür ediyoruz. Büyükşehir’den hibe şeklinde minibüs ve termal suyun ödemesi için 300 bin doların Saray Belediyesi’ne aktarılması Büyükşehir Meclisi’nde onaylandı”dedi.
18. MADDE UYGULAMA HARCI KALDIRILDI
Meclis, İmar Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen raporları görüştü. 2020 yılı belediye bütçesi gelir tarifelerinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü harçlar başlıklı tarifelerin 4. Maddesi olan 18. Madde uygulama harcının kaldırılmasına ve bu harç yerine ilk kez parselizasyon yapılan alanlarda uygulanacak ilk parselizasyon harcının uygulama sonucu oluşan tüm parsellerin beher metrekaresi üzerinden 0,15 TL olarak belirlenmesine, ayrıca parsel maliklerinin isteğine bağlı olarak hazırlatılıp belediyeye sunulan 18. Madde uygulama dosyalarının teknik kontrol ücretinin kadastro parseli beher metrekaresi üzerinden 1 TL+KDV olarak belirlenmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
2020 yılı belediye bütçesi gelir tariflerinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ücretler başlıklı tarifelerin 23. Maddesinde yer alan imar planı bulunmayan ve köy yerleşik dışında plansız alanlar için tevhit-ifraz-sınır tahsislerinde kontrol ücreti tarımsal amaçlı parsel beher metrekare için 0,20 TL olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.
2020 mali yılı belediye bütçesi gelir tarifesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 16. Maddesi olan imar durumu ücreti konut fonksiyonlu arsa metre karesi 1,00, ticaret fonksiyonlu arsa metre karesi 2.00, sanayi fonksiyonlu arsa metre karesi 1.50, tarımsal fonksiyonlu parsel metre karesi 0,10 ve maksimum imar durum ücreti 1.500,00 TL +KDV olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.
2020 mali yılı belediye bütçesi gelir tarifesinde yer alan 2. sınıf gayri sıhhi müesseseler 0-100 metrekare 1850 TL, ikinci kullanım alanı 101- 300 metrekare 3500 TL, 301-600 metrekare 4800 TL, 601- 1000 metrekare’ye kadar 7500 TL ve 1001 metrekareden fazla her metrekaresi için 6 TL olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edildi.
ATM’LERİN 2020 YILI ÜCRETİ 20 BİN TL
Saray merkezdeki tüm ATM’lerden alınacak ücretin 2020 yılı için 20 bin TL olmasına ve 2020 mali yılı belediye bütçesi gelir tarifesinde yer alan işgaliye ücretlerinin tümünden KDV alınmaması oy birliğiyle kabul edildi.
BULUŞ VE PEKTAŞ TRAFİK SORUNUNU DİLE GETİRDİ
MHP Belediye Meclis Üyesi Mümin Buluş, Yeğen Caddesi’nde çift taraflı park nedeniyle trafik sıkışıklığının yaşandığını dile getirdi. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Nazan Pektaş da Çerkezköy Caddesi’nde trafik sıkışıklığının olduğunu belirterek, trafik konusunda bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.
“PARK VE TEK YÖN SORUNUNA MUTLAKA BİR ÇALIŞMA YAPILMALI”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Meclis Başkan V. Levent Köksalan, “Bahar aylarında bölgemizde deniz ve piknik sezonun açılmasıyla birlikte özellikle hafta sonu hem nüfus hem de araç yoğunluğu artıyor. Yan yollardan başlamak üzere Yeğenoğlu Caddesi ve Nazırlar Caddesi uygulamasını öne çıkararak başka ihtiyaç duyulan varsa onlardan başlayarak, Çerkezköy Caddesi’nin içine dahil edildiği bir çalışma yapmamız gerektiğine inanıyorum. Park ve tek yön sorununa mutlaka bir çalışma yapılmalı. Bununla ilgili komisyon da kurduk zaten. Bunun somutlaştırılması ve çalışmaların başlatılması için gelecek ay önerge olarak meclise getirelim ve bu konuda çalışmaları başlatalım”dedi.

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.