16.7 C
Saray

Büyükyoncalı üvey evlat mı?

En Çok Okunanlar

Büyükyoncalı Mahallesi nüfus ve yüz ölçümü bakımından Saray’ın en büyük mahallerinden biri olmasına karşın yeterince hizmet alamamasıyla dikkat çekiyor. Bugüne kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi tarafından Büyükyoncalı Mahallesi için Mesire Yeri, Sentetik Futbol Sahası ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu gibi önemli projeler dile getirilse de, bugüne kadar herhangi bir çalışmaya imza atılmadı. Çukuryurt ve Güngörmez gibi Büyükyoncalı’dan daha küçük mahallelerinin özelikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden önemli hizmetler alması, “Büyükyoncalı Mahallesi üvey evlat muamelesi mi görüyor?” sorusunu gündeme getiriyor.

Saray’ın en büyük mahallerinden biri olan Büyükyoncalı Mahallesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi’nden hizmet bekliyor.
BÜYÜKYONCALI SARAY BÜTÜNLÜĞÜ KORUNMUŞTU
2016 yılının Haziran ayında Tekirdağ Valiliğince kurulan komisyon Büyükyoncalı Mahallesi’ni Kapaklı’ya bağlama girişimlerine dur demiş ve Saray’ın bütünlüğünü korumuştu. Bu kararın ardından gözler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi’nin Büyükyoncalı’da yapacağı yatırımlara çevrilmişti.
BÜYÜKŞEHİR BÜYÜKYONCALI’YA ÇIKARMA YAPMIŞTI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler geçtiğimiz yılın Mart ayında Kadir Albayrak’ın danışmanı Şeref Çetin’in katılımıyla Büyükyoncalı Mahallesi’nde incelemede bulunmuştu. 1 gün boyunca mahalleyi sokak sokak gezen Büyükşehir ekibi, Büyükyoncalı’da hayata geçirilecek proje ve çalışmaları şu şekilde sıralamıştı:
1- Büyükyoncalı Futbol Sahasının modern stat haline getirilmesi.
2 -Büyükyoncalı Mahallesi’ne yapılacak Olimpik Yüzme Havuzunun temelinin atılması.
3 -Bozoba Mesire Alanının sosyal alana çevrilmesi.
4 -Büyükyoncalı Mahallesi’nde bulunan tarihi okulun ve Caminin restorasyonunun yapılması.
5 -Yıllardır kangren olan kör derenin ıslah edilmesi ve çevre düzenlemesinin yapılması.
6 -Büyükyoncalı Mahallesi’nde bulunan 18 adet parkın aktif hale getirilmesi.
7 – Büyükyoncalı Yeni Mahalleye Halı Saha yapılması.
8 -Yeni Mahalle ile birlikte Büyükyoncalı’ya açık hava düğün salonunun yapılması.
9 -Doğalgaz geçişinden sonra tüm ham yolların taş ve asfalt yapılması.
10 –Ana caddeki sağ ve sol kaldırımların yapılması.
11 -Büyükyoncalı Mahallesi’nde bulunan bütün su kuyularına jeneratör konulması.
TEK BİR ÇİVİ ÇAKILMADI
Büyükyoncalı’nın mahalleye dönüşmesinin üzerinden 4 yıl, kesin olarak Saray’da kalacağının ilan edilmesinin üzerinden 2 yıl, büyükşehir ekibinin yaptığı inceleme gezisinin üzerinden geçmesine rağmen, Büyükyoncalı Mahallesi için verilen sözler yerine getirilmedi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi tarafından Büyükyoncalı Mahallesi’nde Mesire Yeri, Sentetik Futbol Sahası ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu gibi önemli projelerin hayata geçirileceği açıklansa da, bu projeler için tek bir çivi dahi çakılmadı. 2019’un Mart ayında yapılması muhtemel yerel seçimlere kadar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesi’nin bu projeleri hayata geçirip geçirmeyeceği belirsizliğini koruyor.

BÜYÜKYONCALI ÜVEY EVLAT MI?
Büyükyoncalı’ya verilen sözlerin yerine getirilmemesi mahallede yaşayan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Çukuryurt ve Güngörmez gibi Büyükyoncalı’dan daha küçük mahallelerinin özelikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden önemli hizmetler alması, “Büyükyoncalı Mahallesi üvey evlat muamelesi mi görüyor?” sorusunu gündeme getiriyor.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler