Saray halkına ısınma sistemleri konusunda kaliteli çözümler üreten Çağdaş Mühendislik, Vaillant’ın Kıbrıs’ta düzenlediği geceye damga vurdu. Bir yılda 600’den fazla Vaillant marka kombi satan Çağdaş Mühendislik, Türkiye’nin önde gelen firmalarını geride bırakarak Türkiye 2’incisi oldu.

Çağdaş Mühendislik Vaillant’ın Kıbrıs’ta düzenlediği ödül gecesine damga vurdu.
SARAY AÇISINDAN PRESTİJ OLDU
2018 yılında sattığı 600 kombiyle Türkiye genelinde en çok kombi satan 2 firma olan Çağdaş Mühendislik, Türkiye’nin önde gelen firmalarını geride bırakarak önemli bir başarıya imza attı.  Ödül gecesinde Çağdaş Mühendislik adına ödülü alan Firma sahibi Makine Mühendisi Çağdaş Çoban, şunları ifade etti: “Vaillant firmasının tüm Türkiye’de yapmış olduğu satışlarda ikinci olduk. Birinci olan firma İstanbul’dan. Sayı olarak Vaillant’ın da hiç beklemediği bir durum oldu. Çünkü Vaillant pahalı bir kombi. Vaillant’ın 2017’lerde tüm Trakya’da sattığı kombi 150 iken sadece Trakya’da bu sene sattığı kombi 1500 âdete ulaştı. Yani 10 kat arttırdı satışını. Saray’da Çağdaş Mühendislikle birlikte 3 firma bu satışın 1000’den fazlasını yaptı. Çağdaş Mühendislik olarak bizim satışımız 600 küsurdu. Saray açısından güzel bir prestij oldu, onlar da şaşırdı. İstanbul bayilerinde bile 100-150’lerde sayılar varken biz abarttık burada mevzuyu.
VAİLLANT KOMBİ SARAY’DA GÜVEN VERDİ
Doğal gazın ilk defa Saray’a gelmesi önemli ama Vaillant’ın da çok iyi bir marka olması satışlarda önemli bir etken. Trakya’da bilinçli bir tüketici var. Saray’da daha uygun kombilerle daha yüksek karlar elde edilebilirdi ama biz bunu tercih etmedik. Montajını yaptığımız kombinin bize 5-6 sene dönmemesi lazım. Vaillant kombi Saray’da bu güveni verdi ve bize geri dönüşü de çok iyi oldu. Alanlar da memnunlar zaten. Ben ödül alacak kadar bir satış yapmayı beklemiyordum. Zaten 2-3 ayda gördük satışların net ne kadar olduğunu. İstanbul’da tüm Asya Bölgesi’ndeki firmalar falan şaşırdı bunlar ana bayiler. Kim bunlar bu kadar sattılar diye sordular. Bugüne kadar Saray ölçeğinde bir ilçeden Türkiye derecesine giren bir firma çıkmamış. O açıdan güzel oldu. Saray’ın adı duyuldu. Orada da firmaların ismi söylendi. Türkiye’den Tekirdağ Saray Bölgesi’nden Türkiye İkincisi Çağdaş Mühendislik diye takdim edildik, plaketimizi aldık. Ben ödülü KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır’dan aldım.
BİZ HER ZAMAN BURADAYIZ
Vaillant tarihinde küçük bir ilçeden Türkiye derecesi yapan bir firma daha önce çıkmamış. Bunu da ayrı olarak araştırıyorlar, nasıl ve neden olduğunu. İstanbul firmaları ‘biz bu kadar satamıyoruz, siz nasıl başardınız’ diye soruyorlar. Saray’da bizi öne çıkaran faktör müşterilerimizin güveni oldu. Doğal gazda şuanda birçok firma dükkanı kapatıp Saray’dan gidiyor. Biz her zaman buradayız, burada olmaya devam edeceğiz ve bu işin devamını sonuna kadar götüreceğiz.  Çorlu’da doğal gaz geldiği zaman 180 tane doğal gaz firması varmış şimdi 20 küsura düşmüş. O da taahhüt işleri yapan düzgün firmalara dönüşmüş. Saray’da aynısı yaşanıyor.”