Kristal-İş Sendikası’nda ihraç istemiyle disipline sevk edilen Kristal İş Trakya Şubesi’ne üye 14 cam işçisi haklarını arıyor. Kesin ihraç talebi ile disipline sevk edilen işçiler ise bu durumun haksız bir karar olduğunu belirterek “İşimiz, ekmeğimiz ve sendikamız için buluşuyoruz.”adı ile emeğin ve emekçinin yanında olanları bu buluşmaya davet ediyorlar.
14225565_10154474397118535_1039885435285342034_nRamazan FİŞEK – Saray Gazetesi
“OMUZ OMUZA MÜCADELE”
17 Eylül cumartesi günü saat 13:00’te eski itfaiye yolu üzerinde bulunan Nisan düğün salonunda toplanacak olan emekçiler, Kristal İş genel merkezinin almış olduğu bu karardan dönmesini talep edecek. Kristal-İş genel merkezi tarafından İhraç istemiyle disipline sevk edilen işçiler ise bu yaşanan tasfiye sürecine boyun eğmeyeceklerini ve bu haksızlığa karşı cam işçileri olarak omuz omuza mücadele edeceklerini belirttiler.
“ÇAMUR AT İZİ KALSIN’’
Yaşanan sürecin “Çamur at izi kalsın’’ niteliğinde bir süreç olduğunu söyleyen işçiler, uzun yıllardır Kristal İş sendikasına hizmet ettiklerini ve yaptıkları bu hizmetin taraflı tarafsız herkes tarafından takdir edildiğini vurguladılar.
“OMUZ OMUZA MÜCADELE ETMEYE DAVET EDİYORUZ”
Kristal-İş Genel Merkezini, aldığı bu haksız karardan dönmeye davet eden işçiler. “Burası bizim evimiz. Bizi evimizden çıkarmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Kristal-İş genel merkezine buradan bir kez daha sesleniyoruz. Aldığınız bu haksız karardan bir an önce dönün. Biz bu yapılan baskılara boyun eğmeyeceğiz. Bugün bize yapılanlar, yarın bir diğer arkadaşımıza, arkadaşlarımıza yapılacaktır. Bu durumun önüne geçmek için emekçileri, emeğin yanında olan herkesi yanımızda omuz omuza mücadele etmeye davet ediyoruz.’’ diye konuştular.