Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva bir basın açıklaması yaparak Van, Elazığ ve Bitlis’te düzenlenen hain saldırıları kınadı.

Kübra YAVUZ-Saray Gazetesi

çtso hain saldırıları kınadı“HAİN SALDIRILARI NEFRETLE KINIYORUZ”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva “Bitlis’te terör örgütü PKK’nın düzenlediği hain saldırıda 3’ü asker, 1’i köy korucu olmak üzere dört 4 güvenlik görevlimizi şehit verirken 7 askerimiz de yaralandı. Bir gün öncesinde de Van’ın İpekyolu ilçesinde yine teröristlerin polis evi ve polis merkezinin bulunduğu binaya patlayıcı yüklü araçta yaptığı alçak saldırının ardından bir gün sonra da Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırılmıştı. Her iki saldırıda 6 polisimiz şehit olurken, 250’ye yakın vatandaşımız yaralandı. Bu hain saldırıları şahsım ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

“AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET, YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ”

Açıklamasını sürdüren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kozuva “Hiçbir terör örgütünün ülkemizle bilek güreşi edecek güçte olmadığını biliyor; iş dünyamızın, sanayicimizin ve üyelerimizin 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde olduğu gibi bu alçak saldırıları yapanlara karşı da devletinin ve milletinin yanında olduğunun açık ve net olarak bilinmesini istiyoruz. “Bu duygu ve düşüncelerle bu alçak saldırılarca can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz”. dedi