Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Saray CHP İlçe Başkanlığı dün Atatürk Meydan’ında saat 12.30 da bir kutlama programı düzenledi.CHP Saray İlçe Örgütü kutlama programına tam kadro katılarak,CHP’nin 93.yaşını coşkuyla kutladı.
chp-93-yasini-kutladi-2
Kübra Yavuz-Saray Gazetesi
ÇELENK SUNMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
Cumhuriyet Halk Partisi 93.yıldönümü dolayısıyla gerçekleşen programda ilk olarak Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Saray CHP İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan ve CHP Gençlik Kolları Başkanı Tolga Özer tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Saray CHP İlçe Başkanı Demir Ali Demirel ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ın konuşmasıyla son buldu.
“SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”
Programda günün ve anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma gerçekleştiren Saray CHP İlçe Başkanı Demir Ali Demirel,” Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü kutlamak için toplanmış bulunmaktayız. Başta Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit olmak üzere önceki genel başkanlarımızı ve kurucularımızı saygı ve rahmetle anıyorum.
chp-93-yasini-kutladi“CHP DİRENİŞİN VE DEVRİMİNİN PARTİSİDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşu ile ilgili kısa bilgi veren İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, CHP’nin amblemi olan 6 okun, iki ressam tarafından bir kütüphanede çizilmediğini belirtmek isterim. CHP savaş meydanlarında kurulan dünyanın en eski 10 partisinden biridir. CHP Anadolu aydınlanmasının, demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, Türkiye’nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün, direnişin ve devrimin partisidir. 15 Temmuz Darbe girişimini karşısında CHP’nin duruşunun net olduğunu söyleyen Demir Ali Demirel,”15 Temmuz darbe girişiminin sorumlularını, destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.” Dedi
“DEV ÇINAR YENİ BİR FİLİZ 93 YILDIR BERABERİZ”
93.yılına Cumhuriyet Halk Partisi bugün özgür mutlu ve rengârenk bir Türkiye, hak ve özgürlüklerin egemen, yurttaşların eşit ve barış içinde yaşadığı bir Türkiye, siyasetin çıkar ve toplumsal dayatma aracı değil, yurttaşa hizmetin yolu olduğu bir Türkiye, hukukun üstün yargının bağımsız ve tarafsız olduğu bir Türkiye, çoğulcu katılımcı demokrasiye sahip bir Türkiye için dev çınar yeni bir filiz 93 yıldır beraberiz” diyerek konuşmasını noktaladı.
SELAM OLSUN CUMHURİYET’İ KURANLARA
Cumhuriyet Halk Partisi olarak tarihsel bir görevlerinin olduğunu söyleyen Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban,” Cumhuriyet’in çağdaş, laik kazanımlarını gelecek kuşaklara aktarmak tarihsel görevimizdir. Bundan 93 yıl önce bize Cumhuriyet’i bırakanları,  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirenleri, Çanakkale’deki şehitlerimizi, Cumhuriyet Dönemi’nden bu yana verdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.  Işıklar içinde yatsınlar. Selam olsun Cumhuriyet’i kuranlara, selam olsun Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirenlere.” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.
Program Atatürk Anıtı Önün’de gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
chp-93-yasini-kutladi-3-1KİMLER KATILDI?
Atatürk Meydanı’nda düzenlenen programa Saray CHP İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, , Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, 22.dönem CHP Tekirdağ Milletvekili Erdoğan Kaplan, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Dilaver Perçin, Arif Naci Öngören, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, CHP Kadın Kolları üyeleri, CHP gençlik kolları ve CHP İlçe örgütü katıldı.