23.7 C
Saray

CHP 98. yaşını kutladı

En Çok Okunanlar

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümü dolayısıyla CHP Saray İlçe Başkanlığı Atatürk Alanı’nda Perşembe günü saat 10.30’da bir kutlama programı düzenledi. CHP Saray İlçe Örgütü kutlama programına tam kadro katılarak, CHP’nin 98. yaşını coşkuyla kutladı

CHP Saray İlçe Sekreteri Hakkı Canoğlu

ATA’YA ÇELENK SUNULDU
İlçe Başkanlığı önünden başlayan törende CHP’liler kortej halinde Atatürk Alanı’na geldi. Atatürk Anıtı’na parti çelengini sunan CHP’liler, saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşını okudu.
CANOĞLU: BİZ VARSAK, UMUT DA VARDIR
Programın açılış konuşmasını yapan CHP Saray İlçe Sekreteri Hakkı Canoğlu, şunları kaydetti:
“Cumhuriyeti ve ülkemizi kurmuş olan partimizin ikinci yüzyıla adım attığı şu süreçte tarihten gelen sorumluluklarımız her zamankinden daha fazla. Lafı eğip bükmeye gerek yok. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların baskısını gün be gün daha fazla hissettirdiği bir gerçekle karşı karşıyayız. Ülkenin kaynaklarının har vurup harman savrulduğuna hepimiz tanık oluyor, bu ekonomik cendere içinde her geçen gün daha fazla sıkışıyoruz. Tüm bunlar olurken halka gerçekleri aktarması gereken medyanın yüzde 95’i sus pus. Medya, mafya, bürokrasi, kaçakçılık, siyaset ve uyuşturucu ilişkileri iç içe geçmiş durumda. Bütün bu akıl tutulmasını halkın haber alma hakkını savunan gazeteciler sayesinde öğreniyoruz. Normal bir ülkede bu haberlerin yüzde birinin gerçek olması bir hükümeti yüz kere istifa ettirirdi. Ama epey uzun bir süredir normal bir ülkede yaşamıyoruz. Hepimiz çok öfkeliyiz. Ama siyaset kurumu öfkeyi umuda dönüştürmek için vardır. Biz varsak, umut da vardır. Şimdi uçurumun kenarındaki o yıkık ülkeyi yeniden ayağa kaldırıp, bambaşka güzelliklerle buluşturma zamanıdır.
Üç büyük devrime imzasını atan Cumhuriyet Halk Partisi’nin dördüncü devrimi ülkemize kazandıracak olmasının hazırlıkları içindeyiz. Cumhuriyet’i kuran, ülkemiz siyasal hayatına demokrasiyi getiren ve sosyal demokrasiyi bu topraklarla tanıştıran partimiz, dördüncü büyük devrim olarak ‘demokrasi ve özgürlük devrimi’ni gerçekleştirecek olmanın heyecanı içindedir.
Kısa bir süre sonra dostlarımızla birlikte kuracağımız halkın iktidarında önce güçlendirilmiş parlamenter sistemi, ardından da ‘demokrasi ve özgürlük devrimi’ni gerçekleştirmek en büyük vaadimiz hedefimizdir. O gün geldiğinde, yani Halkın iktidarında hepimiz, her vatandaş değerli olacak ve insan gibi yaşayacak.
Sevgili dostlar, farkındaysanız açılış konuşmamda protokolü tek tek saymak yerine bu alanda her biri birbirinden değerli olan dostlarımıza ortak olarak seslendim. Çünkü bu alanda, bu sese kulak veren herkesin değeri birbirinden fazladır ve halkın iktidarını hep birlikte siz dostlarımızla kuracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç

AYTAÇ: NE DİN SİYASALLAŞTIRILMALI, NE DE SİYASET DİNSELLEŞTİRİLMELİDİR
Canoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, şunları ifade etti:
CHP’nin amacı her türlü ayrımcılığı reddedip insana öncelik veren, daha demokratik ve katılımcı bir toplum yapısına kavuşmuş, temel insan hak ve özgürlüklerinde en ileri ülkeler düzeyine erişmiş, her türlü eşitsizliği gidererek ulusal dayanışma duygularını güçlendirmiş, sosyal adalete dayalı bir toplum yapısı oluşturmuş, siyasette ve yönetim de temiz toplum yaratma amacını güçlendirmiş, ekonomide fırsat eşitliğine dayanan, sürdürülebilir, bireyle ve bölgeler arasında dengeli bir kalkınma sürecine girmiş, tam istihdamı hedefleyen, bilgi ekonomisine dayanan ve uluslar arası alanda rekabet gücü yüksek, yurtta ve dünyada barışı, ülkemizin ve yurttaşlarımızın güvenliğini ve çıkarlarını koruyan çağdaş bir Türkiye yaratmaktır.
Sevgili kardeşlerim, kıymetli yoldaşlarım; ‘Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyen büyük devrimci, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoldaşları, 98’inci yaş günümüz kutlu olsun.
Biz, egemenliğin kaynağını ulusta bulduğumuz için cumhuriyetçilik, ‘köle’nin yerini ‘yurttaş’ın almasıdır. Yurttaşların dini, dili, ırkı ya da etnik kökeni değil, bilinç ve ülkü bağıyla bağlandığı esaslar önemlidir. O siyasal bilinç ve esas bizim için Atatürk’ün altı ok’unda bulunmaktadır.
‘Milliyetçilik’ anlayışımız ırk ya da köken tanımadığı gibi ekonomik ve siyasal imtiyaz da tanımaz. Eşitliği esas alır. ‘Yurttaş’ olmanın ‘Yurtseverliğimizin’ nişanesidir. Kimsesizlerin kimsesi olan halkçılık düşüncesi eşlik eder fikrimize.
Biz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyenleriz. Devletçilik, özel yarar ile toplum yararının dengesi için en önemli ve vazgeçilmez kamu sal güvencemizdir. Sosyal devlet anlayışımızın adıdır devletçilik. Dayanışmanın, komşusu açken tok yatamamanın, çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülkenin hayalidir… Laiklik ulusal bütünlüğümüzün teminatıdır. Ne din siyasallaştırılmalı, ne de siyaset dinselleştirilmelidir.
Bizler devrimcileriz.
Devrimcilik, Cumhuriyet düşmanı saltanat düşkünlerinin; ırkçılığın, kavmiyetçiliğin; ekonomik ve siyasal imtiyaz bağımlısı çıkar çevrelerinin, üretmeden zenginleşmek isteyen grupları; din istismarcılarının ve gericiliğin bu topraklardaki panzehiridir.
İşte bu ilke ve değerlerimizin; tarihsel ve felsefi birikimimizin güvencesi olan Partimiz. Ne mutlu ki bugün 98 yaşında. 98 yaşındaki koca çınarımız, yukarıda sıraladığım Altı Ok’un değerleriyle, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyor.
Cumhuriyet’in ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracağımıza olan inancımla, tüm yol arkadaşlarımı; Altı Ok’u ikinci yüzyıla taşıyacak tüm Parti kadrolarımızı selamlıyorum. Bizlerin üstün gayretleri ile karanlık yenilecektir. Şüphem yoktur.
32 yıl öğrencilerimle birlikte söylediğimiz, ‘Ey bu günleri sağlayan Ulu Atatürk açtığın yolda, gösterdiğin amaca hiç durmadan yürüyeceğime and içerim.’ sizi en içten duygularımla kucaklıyorum kalplerimizin bir olduğunu biliyorum. Biz kazanacağız biliyorum.”
İlçe Başkanı Aytaç’ın konuşmasının ardından CHP Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun’ın kutlama mesajları okundu.
Pandemi kurallarına özen gösterilerek gerçekleşen tören toplu fotoğraf çekimi sonrası CHP İlçe Lokalinde partililere ikramda bulunulması ile sona erdi.


- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler