CHP Saray İlçe Gençlik Kolları 18.02.2019 tarihinde bir yerel gazetede yayınlanan ‘CHP Mitingi mi Dayanışma Gecesi mi?’ başlıklı habere yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. Haberi yazan gazetecinin geceye katılmadığını belirten CHP Saray İlçe Gençlik Kolları, “Haber içeriğinde neyden rahatsız olunduğu belirtilmemekle birlikte geceye katılım sağlamayan bir yerel gazetecinin hangi mesnetsiz iddialarla kimlerin yönlendirmeleri ile bu haberi yaptığı düşündürücüdür.  Yapılan bu haber spora ve sporcuya destek veren Cumhuriyet Halk Partisi ve Gençlik Kollarını karalamaya, gençleri spordan soğutmaya ve verilen katkıyı yok saymaya çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

“CHP GENÇLİK KOLLARINI KARALAMAYA VE YOK SAYMAYA ÇALIŞMAKTIR”
CHP Saray İlçe Gençlik Kolları 18.02.2019 tarihinde bir yerel gazetede yayınlanan ‘CHP Mitingi mi Dayanışma Gecesi mi?’ başlıklı habere yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. CHP Saray İlçe Gençlik Kolları açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“18.02.2019 tarihinde gazeteciliğin temel ilkelerinden olan tarafsızlık ilkesini hasıraltı ettiğini düşündüğümüz bir yerel gazete de çıkan “CHP Mitingi mi Dayanışma Gecesi mi?”  başlıklı habere istinaden;
Saray Belediyespor Destek Yemeğinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarının katılımına anlam verilemediği ifade edilen haberin içeriğine ve amacına biz de Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak anlam veremiyoruz.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi Saray Gençlik Kolları olarak Saray Belediyespor’a maddi ve manevi destek olmak amacıyla katılım sağlamış bulunduk. Haber içeriğinde neyden rahatsız olunduğu belirtilmemekle birlikte geceye katılım sağlamayan bir yerel gazetecinin hangi mesnetsiz iddialarla kimlerin yönlendirmeleri ile bu haberi yaptığı düşündürücüdür.  Yapılan bu haber spora ve sporcuya destek veren Cumhuriyet Halk Partisi ve Gençlik Kollarını karalamaya, gençleri spordan soğutmaya ve verilen katkıyı yok saymaya çalışmaktır.
“İZMİR MARŞI VE 10.YIL MARŞINDAN MI RAHATSIZ OLDUNUZ?”
Düzenlenen yemekte partimizin hiç bir siyasi propagandasında ve söyleminde bulunmamakla birlikte ortak değerimiz olan 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşına eşlik ettik. Gönül ister ki dayanışma gecelerinde tüm partilerimizin gençlik kolları ile ortak değerimiz olan 10. Yıl Marşını ve İzmir Marşını omuz omuza hep birlikte söyleyelim. Destek yemeğinde İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşına sadece Cumhuriyet Halk Partililer eşlik ettiği için mi Cumhuriyet Halk Partisi mitingi olmuştur? Şehitlerimizin cenazelerini ve Cuma Namazlarını mitinge çevirenlerden rahatsız olmayanlar İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşından mı rahatsız olmuştur?  Diğer siyasi partiler İzmir Marşını ve 10. Yıl Marşını söylemekten çekiniyorsa suç Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarının mıdır?
“BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM”
Destek yemeğinde rahatsız olanlar bilmelidir ki, biz Atatürkçü gençler olarak her zaman ve her yerde İzmir Marşını ve 10. Yıl Marşını tüm coşkumuzla ve gururumuzla haykırarak
söylemeye devam edeceğiz. İzmir Marşından ve 10. Yıl Marşından rahatsız olup geceyi terk edenlere söylemek isteriz ki   #MartınSonuBahar !
Bu daha başlangıç mücadeleye devam.”