CHP Parti Meclisi (PM), yerel seçim gündemi ile 18 Aralık Salı günü toplanacak. Bugüne kadar 464 Belediye Başkan Adayı’nın açıklandığı CHP’de, yarın toplanacak PM sonrası Saray Belediye Başkan Adayı’nın da açıklanması kuvvetle muhtemel

Daha önce 24 Aralık’ta toplanacağı belirtilen CHP PM’nin, İYİ Parti ile ittifak görüşmelerinin olumlu sonuçlanması nedeniyle 18 Aralık Salı gününe alındığı belirtildi.
CHP’NİN SARAY ADAYI AÇIKLANABİLİR
9 Aralık 2018 Pazar günü Saray’da gerçekleştirilen temayül yoklaması ile üyelere danışan CHP PM, yarınki toplantıda Saray Belediye Başkan Adayını açıklayabilir. Saray’da gerçekleşen temayül yoklamasında Özgen Erkiş 464 oyla sandıktan birinci çıkarken Nazmi Çoban372, Ergun Er 322, Abdül Taşyasan 248, Ali Gürsu Ergene 64 ve Erdoğan Kaplan 31oy almıştı.
İMAMOĞLU’NUN ADAYLIĞI AÇIKLANACAK MI?
PM’de İYİ Parti ile yapılan yerel seçim ittifak metninin yanı sıra CHP’nin İstanbul adayının da görüşülmesi bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul’da adı büyükşehir belediye başkanlığı için konuşulan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile 1,5 saat süren bir görüşme gerçekleştirmişti.
CHP’de şimdiye kadar 464 belediye başkan adayı netleşti. Açıklanan adaylardan 8’i büyükşehir 20’si de il belediye başkan adayıydı.