Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç tarafından dün İlçe Seçim Kuruluna teslim edilen Belediye Meclis Üyesi listesinin nasıl belirlendiği de ortaya çıktı. Kadın, Genel Merkez, Gençlik ve Çevre (Mahalle) kontenjanlarının etkili olduğu aday belirleme sürecinde, Kontenjan 1 ve Kontenjan 2(Kadın Kotası) ile 2’inci, 3’üncü(Büyükyoncalı Kontenjanı), 4’üncü, 5’inci, 9’uncu, 10’uncu ve 12’inci(Gençlik Kontenjanı) sıralar İlçe Yönetiminin oylarıyla, 6’ıncı, 7’inci, 8’inci, 11’inci ve 13’üncü sıralar CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş tarafından şekillendirildi. Listenin 1’inci sırası ise CHP Genel Merkezinin talebi doğrultusunda belirlendi.

CHP Saray Belediye Meclis Üyesi Listesi’ne 12 Şubat Salı akşamı CHP Saray İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda son hali verildi.
EN FAZLA OYU LEVENT KÖKSALAN ALDI
İlçe Başkanı Akın Aytaç’la birlikte 12 yönetim kurulu üyesinin meclis üyelerini belirlemek için oy kullandığı toplantıda en çok oyu alan Levent Köksalan kontenjan 1’inci sırada kendine yer bulurken, kadın adaylar arasında en fazla oyu alan Nazan Pektaş, kadın kotasıyla, kontenjan 2’inci sıranın sahibi oldu. CHP Genel Merkezi’nin “Belediye Başkan A. Adaylarından en az birine meclis listesinde yer verin” uyarısını dikkate alan CHP İlçe Yönetimi, Saray Belediye Başkan A. Adaylarından Ali Gürsu Ergene’ye 1’inci sırada yer verdi. Oylamada en fazla ikinci oyu alan Belediye Meclisi eski Üyesi Mimar Yener Dursun 2’inci sıranın sahibi olurken, CHP Büyükyoncalı Belde eski Başkanı Cemil Ertan Büyükyoncalı Mahallesi’nden meclis üyeliği için başvuran isimler arasında en fazla oyu alarak Büyükyoncalı kontenjanından 3’üncü sırada kendine yer buldu. CHP’nin listesinde eşit oyları alan Emekli Tapu Müdürü Talat Çömlekçioğlu 4’üncü, Aydınoğlu İnşaat’ın sahibi Onur Aydınoğlu 5’inci sıranın sahibi oldu.
ERKİŞ 5 ADAYI BELİRLEDİ
CHP’nin meclis listesinin 6’ıncı, 7’inci ve 8’inci sıraları CHP Saray Belediye Başkan Adayı Özgen Erkiş tarafından belirlendi. Erkiş, 6’ıncı sırada Güvenal Bakkaliyesi’nin İşletmecisi Murat Dinç’e, 7’inci sırada yol arkadaşı, ekonomist Fuat Ünal’a, 8’inci sırada ise Kemal Paşa Mahallesi’nden, tekniker Sertaç Akgül’e yer verdi.
SON SIRALAR MAHALLELERİN OLDU
Listenin son sıralarında ağırlıklı olarak kırsal mahallelerden isimler yer aldı. 9’uncu sırada Mahalle kontenjanından Beyazköy’den işçi Fatih Şencan, 10’uncu sırada yine mahalle kontenjanından Küçükyoncalı’dan emekli Sait Nayir yer aldı. Özgen Erkiş belirlediği 11’inci sırada Büyükyoncalı’dan esnaf Hakan Akgün, 12’inci sırada Gençlik Kontenjanından Ece Ecevit ve son olarak 13’üncü sırada yine Özgen Erkiş’in belirlediği Büyükyoncalı Mahallesi’nden İnşaat Mühendisi Şaban Erdan yer aldı.
KORU 1 OYLA LİSTE DIŞI KALDI
CHP Saray İlçe Yönetim Kurulu eski Üyesi, Avukat Erkan Koru’nun ve 2017 yılından yapılan İlçe Kongresi’nde CHP Saray İlçe Başkan Adayı olan Şener Günaydı’nın meclis üyesi listesine girememesi dikkat çekti. Yapılan oylamada Erkan Koru’nun 1,  Şener Günaydı’nın ise 3 oyla liste dışı kaldığı bilgisine ulaşıldı.