CHP Saray İlçe Gençlik Kolları, Küçükyoncalı’da ev sahibinin başvurusu ile kesilen ağaçların yerine meyve fidanı dikerek örnek bir davranışa imza attı.

9 ADET MEYVE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTU
CHP Saray İlçe Gençlik Kolları, Küçükyoncalı’da kesilen ağaçların yerine 9 adet meyve fidanı dikerek örnek bir davranışa imza attı. CHP’li Gençler Küçükyoncalı Muhtarı Ekrem Sevinç ile birlikte 9 adet meyve fidanını toprakla buluşturdu.
ATATÜRK’ÜN AĞAÇ VE DOĞA SEVGİSİNİ VURGULADILAR
Atatürk’ün ağaç ve doğa sevgisinden örnek veren CHP’li gençler şu hikayeyi paylaştı:
“Atatürk, Yalova’yı çok sever. Yıl 1929, Yalova ziyaretlerinin birinde, Ertuğrul adındaki yatı ile yaptığı bir deniz seyri esnasında Atatürk, görüp çok beğendiği çınar ağacının yanına bir köşk yaptırılmasını ister. Deniz kenarına yapılan köşkün inşası 22 günde tamamlanır. Ancak yapının yanındaki çınar büyür, büyür ve gün gelir çınarın dalları eve zarar vermeye başlar. Köşkün bahçıvanı eve dokunmaya başlayan dalı kesmek ister. Atatürk bunu duyunca net bir ifadeyle şöyle der: Dal kesilmeyecek, köşk yürüyecek! – Atatürk Ve köşkün çevresindeki toprak, temellerine kadar kazılır, İstanbul’dan getirtilen tramvay rayları döşenir ve yapı doğuya doğru 4 – 5 metre uzaklaştırılır.”
“HER ZAMAN DOĞAYA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Her zaman doğaya sahip çıkacaklarını belirten CHP’li Gençler, “ Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” ifadelerini kullandılar.
TEŞEKKÜR ETTİ
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Küçükyoncalı Muhtarı Ekrem Sevinç, “Gençlerimizi bu duyarlı davranışlarından dolayı kutluyorum. İleride çocuklarımız meyve ağaçlarından meyve toplarken size minnet duyacak. Teşekkür ediyorum” dedi.