3.7 C
Saray

CHP’li Yüceer: “Taşeron sistemi kölelik sistemidir”

En Çok Okunanlar

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Meclis’te taşeron işçilerinin sorunlarını dile getirdi. Dr. Yüceer, “Taşeron sistemi, kölelik sistemidir. Çalışma hayatının kanayan yarası hâline gelen taşeron sistemi son bulmalıdır” dedi

CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, taşeron işçilerinin sesi oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) söz alan Dr. Yüceer şu ifadeleri kullandı:

“TAŞERON SİSTEMİ SON BULMALIDIR”

“Yıllar boyunca ‘taşerona kadro’ talebine kulağını tıkayan AKP iktidarı, 2018 seçimlerinden önce ‘Taşerona kadro veriyoruz’ diye bir kararname çıkardı. Her işte yaptıkları gibi, gene ‘mış’ gibi yaparak yarım yamalak getirilen bu düzenlemede; KİT’lerde, belediyelerde, sosyal tesislerde ve birçok alanda çalışan yüzbinlerce insan bu düzenlemenin dışında ve kadro dışı kaldı. ‘Kadro veriyoruz’ diye kandırılan ve dört yıldır adaletsizliğe, eşitsizliğe uğrayarak mağdur edilen belediye işçileri ve taşeron çalışan insanların, emekçilerin hakları bir an önce verilmeli, kadroya alınmalı, özlük haklarıyla beraber sosyal hakları sağlanmalı ve çalışma hayatının kanayan yarası hâline gelen taşeron sistemi son bulmalıdır.

Buradan bir kez daha ifade ediyoruz: Taşeron sistemi, kölelik sistemidir; belediye işçiliği, kadro değildir; yandaşlara 5-6 maaş verileceğine, gerçekten zor şartlarda çalışan taşeron işçilerine kadro verilmedir.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

spot_img

Saray'dan Haberler