CHP Genel Merkezi tarafından “mevcut yönetimin 2 yıllık görev süresini doldurmaması” nedeniyle ertelenen CHP Saray İlçe Kongresi’nin 3 Aralık Pazar günü yapılacağı açıklandı. Kongrede mevcut ilçe başkanı Demir Ali Demirel beyaz liste, CHP Saray İlçe Başkanı Adayı Şener Günaydı ise mavi liste ile başkanlık için yarışacak.

Daha önce 28 Ekim yapılacağı açıklanan ancak CHP Genel Merkezi tarafından ertelenen CHP Saray İlçe Kongresi’nin 3 Aralık 2017 Pazar günü yapılacağı duyuruldu.
BEYAZ VE MAVİ LİSTE YARIŞACAK
Kongre öncesi şuana kadar 2 isim adaylığını açıklamış durumda. Mevcut İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, son defa adayım dediği kongrede Beyaz Liste ile delegelerin karşısına çıkacak. Kongre öncesi adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Şener Günaydı. Genç bir ekiple yola çıkacağını duyuran Günaydı, kongrede mavi liste ile başkanlık için yarışacak.
215 DELEGE OY KULLANACAK
Şuan ki tabloda iki adayla gidilmesi muhtemel kongrede 201 seçilmiş, 14’ü de doğal delege olmak üzere toplamda 215 delege oy kullanacak. Kongrede delegelerin oylarıyla İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu ve il delegeleri belirlenecek.