Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü, Fethullahçı terör örgütü(FETÖ) soruşturması kapsamında dün sabah saat 09.00 sıralarında Çorlu Adliyesi’ne operasyon düzenledi.

Çorlu’da 47 kişi gözaltına alındıÇORLU ADLİYESİ’NE OPERASYON DÜZENLENDİ

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri ile Çorlu ve Tekirdağ emniyetinde görevli yaklaşık 100 polis ile Çorlu Adliyesi’ne operasyon düzenledi. FETÖ soruşturması kapsamında Çorlu Adliyesi’ne gelen polis ekipleri öncelikle Çorlu Adliye binasının giriş ve çıkışlarını kapattı.

İNCELEMELER SÜRÜYOR

Çorlu Adliyesi’nde gözaltına alınan şahıslar elleri önden kelepçeli bir şekilde polis araçlarına bindirildi. Polis ekipleri şahısların adliye bahçesinde park halinde bulunan araçlarında da arama gerçekleştirdi. Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin de inceleme yaptığı Çorlu Adliyesi’nde polis ekiplerinin bir bölümü işlemlerini tamamlayarak binadan ayrıldı. Gözaltına alınan şüphelilere ait cep telefonu ve bilgisayarlardaki incelemeler devam ederken; operasyon boyunca binaya giriş ve çıkışlara izin verilmedi.

BAŞSAVCI YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında, Çorlu Adliyesi’nde, Çorlu A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda, Çorlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde, Çorlu İcra Müdürlüğü’nde ve Çorlu Seçim Müdürlüğü’nde çok yönlü yapılan çalışmalar sonucunda toplam 47 personel hakkında gözaltına alınma talimatı verilmiştir. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.