AKP ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın Tekirdağ İlçe Belediye Başkan adayları, Süleymanpaşa’da düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan Yerel Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında katılacak olan Belediye Başkan adayları, Tekirdağ Süleymanpaşa’da düzenlenen törenle tanıtıldı.
ÇERKEZKÖY’DE KOZUVA ADAY
Yerel seçimlerde Çerkezköy’den Belediye Başkan adayı olabilmek için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa eden Süleyman Kozuva, Salı günü Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkanı olarak açıklanmıştı. AKP ve MHP’nin ortak adayı olarak seçime girecek olan Kozuva, CHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Vahap Akay’a karşı yarışacak.
KAPAKLI’DA ADAY MUSTAFA ÇETİN
Cumhur İttifakı’nın Kapaklı Belediye Başkan adayı ise Kapaklı kamuoyunun yakından tanıdığı Mustafa Çetin oldu. Çetin’in adaylığı Kapaklı AKP teşkilatında adeta bomba etkisi yaratırken, ilçe eski Başkanı ve Belediye Başkan aday adayı Salih Bezgin duruma isyan etti. Adaylığın Çetin’in hakkı olmadığını savunan Bezgin, AKP’nin Tekirdağ adaylarının belirlenmesi esnasında Milletvekili Mustafa Şentop’un kafatasçılık yaptığını savundu. Öte yandan Kapaklı’nın 15 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten İrfan Mandalı’ya karşı üçüncü kez yarışacak olan Mustafa Çetin, daha önceki iki seçimde Mandalı’ya karşı kaybetmişti.