Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Aday listesinde 10’uncu sıraya yazılan Büyükyoncalı Belediye eski Başkanı Nurettin Yılmaz, adaylıktan çekildiğini duyurdu. Kendisine 1’inci sıra için söz verilmesine karşın bu sözün yerine getirilmediğini dile getiren Yılmaz, “Ben 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış bir kişiyim. 1’inci sıra için söz verip de 10’uncu sıraya yazmak nedir. İlçe Seçim Kurulu’na giderek adaylıktan çekildiğime dair dilekçemi teslim ettim. Ben sonuna kadar Ak Partiliyim ama ayak oyunlarıyla beni 10’uncu sıraya koyanların Ak Partililiğinden şüphe ediyorum” dedi.

Büyükyoncalı Belediye eski Başkanı Nureddin Yılmaz Cumhur ittifakı Belediye Meclis Üyeliği adaylığından çekildiğini açıkladı.
ÖZKAN BAŞKANI DESTEKLERİM AMA MECLİS LİSTESİNE SICAK BAKMIYORUM
Kendisine verilen sözlerin yerinen getirilmemesinden dolayı adaylıktan çekildiğini dile getiren Yılmaz, şu açıklamada bulundu:
Ak Parti ve MHP arasında kurulan Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman bana Meclis Üyeliği için teklifte bulundu. Ben de kendilerine 1’inci sıra ve Belediye Başkan Yardımcılığı olursa bu teklifi kabul edebileceğimi ifade ettim. Özkan Başkan’da benim talebimi kabul etti. Bundan sonra ne olduysa meclis üye listesinin İlçe Seçim Kurulu’na teslim edileceği gün oldu. Özelikle Ak Parti ilçe yönetiminin ve yönetime etkisi olan bazı kişilerin müdahalesi ile sıralamadaki yerim değiştirildi. Ben Ak Parti’nin kurucuları arasındayım. Böyle ayak oyunları ile sıralama değiştirenlerin Ak Partililiğinden şüphe ederim. 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmış, Büyükyoncalı’ya önemli hizmetleri olmuş Nurettin Yılmaz’ın 10’uncu sıraya koyulması tarafıma yapılmış bir hakarettir. 1’inci sıra için söz verip de 10’uncu sıraya yazmak nedir. İlçe Seçim Kurulu’na giderek adaylıktan çekildiğime dair dilekçemi teslim ettim. Özkan Başkan çok sevdiğim, dürüst bir insan. Kendisine her zaman sonsuz güvenim ve desteğim vardır. Ama ayak oyunları ile yanlış tercihlerle belirlenen bu meclis listesinin Cumhur İttifakına getirisinden çok götürüsü olur. Ben bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da partimin arkasındayım. Özkan Başkan’a desteğimi sunmaya devam edeceğim. Ama bu meclis listesine sıcak bakmıyorum.”
YILMAZ’IN YERİNE BİLGİN
Cumhur İttifakı’nda Nureddin Yılmaz’ın adaylıktan çekilmesinin ardından Meclis listesinde düzenlemeye gidildi. Yılmaz’ın yerine Ertuğrul Bilgin Cumhur İttifakı’nın 10’uncı sıra Belediye Meclis Üyesi adayı oldu.