26.7 C
Saray

Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatılsın!

En Çok Okunanlar

Saray’ın okullar caddesi olarak da bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde öğrenciler okul çıkışında büyük tehlike yaşıyor. Araç sürücülerinin trafik kurallarına uymadığını belirten veliler, Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden caddenin hiç olmazsa öğrencilerin okula giriş çıkış saatlerinde trafiğe kapatılmasını talep ediyor

Saray’da araç trafiğinin yoğun olarak yaşandığı ve bazı sürücülerin süratle geçtiği Cumhuriyet Caddesi öğrencilerin korkulu rüyası haline geldi.
YAYA GEÇİDİ VAR AMA..
Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde hem yaya hem de araç yoğunluğu oldukça artı. Özellikle öğrencilerin okullardan çıkış saatinde yoğun bir kalabalığın yaşandığı caddede, trafik kurallarına uymayan araç sürücüleri adeta kazaya davetiye çıkarıyor. Caddede Cumhuriyet İlkokulu’nun önünde yaya geçidi olmasına karşın, denetimlerinde yetersiz olması nedeniyle öğrencilere ve velilere yol veren sürücü neredeyse yok gibi.
VELİLER YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI
Cumhuriyet Caddesi’nde trafik kurallarının yok sayılmasına tepki gösteren öğrenci velileri, yetkilileri göreve davet etti. Veliler, Saray Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden caddenin hiç değilse öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatinde araç trafiğine kapatılmasını, İlçe Emniyet Müdürlüğünden ise caddede daha sık kontrol yapılmasını talep etti.
ESNAF DA KAPATILMASINDAN YANA
Cadde esnafı da akşam saatlerinde caddenin motosiklet ve modifiye araç parkuruna dönüşmesinden şikayetçi. Abartı egzozlu motosiklet ve araçların caddede ses kirliliğine neden olduğunu belirten esnaf, caddenin trafiğe kapatılmasının zorunluluk haline geldiğini söyledi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler