REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Cumhuriyet Halk Partisi 96 yaşında
431
09 Eylül 2019 - 19:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP Saray İlçe Başkanlığı, Atatürk Alanı’nda bugün saat 16.00’da bir kutlama programı düzenledi. CHP Saray İlçe Örgütü kutlama programına tam kadro katılarak, CHP’nin 96.yaşını coşkuyla kutladı.

ATA’YA ÇELENK SUNULDU
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Yıldönümü Saray’da 9 Eylül Pazartesi günü Atatürk Alanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. İlçe Başkanlığı önünden başlayan törende CHP’liler kortej halinde Atatürk Alanı’na geldi. Atatürk Anıtı’na parti çelengi CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan ve CHP Gençlik Kolları Yönetiminden Ece Ecevit tarafından sunuldu. Atatürk Alanı’nda düzenlenen törende çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.
“ ÜLKEMİZE UMUT OLAN PARTİDİR”
Günün anlam ve önemini dair konuşmayı yapan CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç şunları ifade etti:
“ 9 Eylül, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal zafere ulaşmasının yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş tarihidir. Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 96 yaşında. Gururluyuz, mutluyuz, heyecanlıyız. Büyük devlet adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyetten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül veren her birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir Cumhuriyet Halk Partisi.
Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ sözleri 96 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan,  kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir.
“MİRAS YİYENLERİN DEĞİL, BU MİRASI YARINA TAŞIYANLARIN PARTİSİDİR”
Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partimiz ve her bir üyemiz Atamıza ve ülkemize layık olmak için çalışmaktadır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer, dünyada ve bölgede ödün vermeden Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukuk üstünlüğünden vazgeçmeden ulusal birliğimizi ve Cumhuriyetimizi koruyacağız. Cumhuriyetimizin, Atatürk devrimlerinin ve demokrasimizin yılmaz savunucuları olarak her zaman ve her yerde ve her koşulda tam bağımsız aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya devam edeceğiz.
 “AYRIŞARAK DEĞİL BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ”
Cumhuriyetimizin, Atatürk devrimlerinin ve demokrasinin yılmaz savunucuları olarak her zaman, her yerde ve her koşulda tam bağımsız aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu zor süreçte umutsuzluğa kapılmadan özgür ve bağımsız bir ülkede daha adil bir yönetim anlayışıyla, emeğin orantılı bölüşümüyle, gelişmiş sanayisiyle, mutlu çiftçisiyle daha aydınlık gelecek için birlikte mücadele etme anlayışına sahip olmaktan başka bir şansımız kalmamıştır. Gün, birlik ve beraberlik zamanıdır. Bu nedenle ayrışarak değil, birleşerek kazanacağız.
“ÖZGÜRLÜKÇÜ DEMOKRASİYİ BİZ KURACAĞIZ”
Demokrasilerde köklü değişiklikler halkın gücüyle olur. İşte 96 yıllık bu tarihi mirasımız şimdi bize yeni bir hedef gösteriyor. Özgürlükçü demokrasi hedefi. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki arkadaşlarımızla birlikte partimizin ülkemize kazandırdığı süreçlerin dördüncüsüne dördüncü büyük değişime imza atmak istiyoruz. Bu büyük hedef özgürlükçü demokrasinin eksiksiz olarak yaşamasını sağlamaktır. Türkiye’de gerçek özgürlükçü demokrasiyi biz kuracağız. Bunun için biz Mustafa Kemal Atatürk’ün, İsmet İnönü’nün, Bülent Ecevit’in izindeyiz. Buradan partimize hizmet etmiş tüm genel başkanlarımıza minnet duygularımızı sunarken, ebediyete intikal etmiş tüm üyelerimize, bu ülkeyi vatan yapan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize uzun ömür ve sağlıklı yaşam diliyorum.”
KİMLER KATILDI?
Atatürk Alanı’ndaki kutlama programının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. Yıl kutlamaları CHP Saray İlçe Lokali önünde devam etti. Kutlama programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcıları Fuat Ünal, Ahmet Tınaz, CHP Saray İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Aslan, 2009-2019 Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Saray İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer katıldı.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.