21.7 C
Saray

Cumhuriyet İlkokulu’ndan e-twinning projeleri: ‘Dream Stop’ ve ‘Çevreci Tayfa’

En Çok Okunanlar

Saray Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Fazilet Kayaman öncülüğünde “Dream Stop” ve “Çevreci Tayfa” adlı e-twinning projelerini hayata geçirdiler. “Dream Stop” adlı e-twinning projesiyle; hayal dünyalarını,  yaratıcı düşünme, yazma ve tasarlama becerilerinin geliştiren öğrenciler, “Çevreci Tayfa” adlı e-twinning projesi ile de çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturdular

Saray Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Fazilet Kayaman, öğrencileri ile birlikte iki e-twinning projesini hayata geçirdi.
“DREAM STOP” PROJESİ ÖĞRENCİLERİN HAYAL DÜNYASINI GELİŞTİRDİ
Proje yürütücülüğünü Fazilet Kayaman’ın yaptığı, aralarında İngilizce öğretmeni Berna Turan’ın da bulunduğu; Türkiye, Sırbistan, Polonya ve İtalya ortaklı  “Dream Stop” adlı e-twinning projesiyle; öğrencilerin hayal dünyasını geliştirme, yaratıcı düşünme, yazma ve tasarlama becerilerinin geliştirilmesi, dil ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi, teknoloji kullanımı ve özgüvenlerinin geliştirilmesi hedeflendi. Bu hedefleri gerçekleştirmek için öğrenciler hayallerindeki oyuncağın resmini çizip, tasarladı ve yılbaşında farklı ülkelerin öğrencileriyle eşleşerek yılbaşı kutlama kartı gönderdiler. Duygularını ifade etmek için ortak bir şiir yazıp ortak ülkelerin dillerinde şiiri seslendiren öğrenciler, karakterleri hayvanlardan oluşan bir gazete ve hava olayları haber programı hazırladılar. Dünya’yı kirlilikten korumak için vücutlarıyla slogan yazan öğrenciler, ortaklarla takım çalışması yapıp, tamamlama tekniğini kullanarak “RunAfter Your Dream” adlı bir senaryo yazdılar. Bu senaryoyu Plotagon Studio ile animasyon film yaparak ortak ürünü oluşturdular.
ZAMAN YOLCULUĞUNDA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE KARŞILAŞTILAR
Animasyon filmin konusu ise bilime merakı olan, icat yapmaya çalışan Efe adlı bir çocuğun, yaptığı zaman yolculuğu ve bu yolculuklarda karşılaştığı bilim insanları ve liderlerle olan konuşmalarını ele alıyor. Zaman yolculuğunda Leonardo Da Vinci, Newton, Nicola Tesla,Marie Curie, Einstein ve Mustafa Kemal Atatürk ile karşılaşıyor.
ÇEVRECİ TAYFA HEDEFİ DAHA YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA
Saray Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Fazilet Kayaman, öğrencileri ile birlikte hayata geçirdiği bir diğer e-twinning projesi ise “Çevreci Tayfa” oldu. Küçük yaştan itibaren öğrencilere çevre bilinci oluşturmayı, farkındalıklarını artırıp duyarlı bireyler yetiştirmeyi ve Dünyamızı yaşanabilir bir yer haline getirmeyi hedefleyen “Çevreci Tayfa” e-twinning projesi, öğrencilerin yoğun ilgisiyle başarılı bir şekilde tamamlandı.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler