Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü,  Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) kuruluşunun 30’uncu yılı nedeniyle Türkiye turuna çıkan ‘Cumhuriyet Tır’ı’ 30-31 Temmuz tarihleri arasında Saray’da olacak.

ADD Genel Merkezi tarafından hazırlanan Cumhuriyet Tır’ı Saray’a geliyor.
ATATÜRK ALANINDA SARAY HALKI İLE BULUŞACAK
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin organizasyonu ile Saray’a gelecek olan Cumhuriyet Tırı, 30 Temmuz Salı ve 31 Temmuz Çarşamba günleri Atatürk Alanı’nda ziyaret edilebilecek. Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in öncü kadınlarının fotoğraflarının yer alacağı Cumhuriyet Tırı’nda Atatürk’ün İstiklal Madalyası, Nutuk’un ilk baskısı, Atatürk hakkında yazılmış kitaplar, dönemin dergi ve gazeteleri sergilenecek.
MİLLİ MÜCADELEYİ TANITMAK İÇİN BİR ARADA OLALIM
Atatürkçü Düşünce Derneği Saray Şubesi yayınladığı çağrı ile Saray halkını Cumhuriyet Tır’ını ziyaret etmeye çağırdı. ADD’nin çağrısı şu şekilde:
“Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlatmasının yüzüncü, derneğimizin kuruluşunun 30. yılı nedeniyle yola çıkan Cumhuriyet TIR’ı Saray’da halkımızla buluşuyor. Çocuklarımıza ve gençlerimize Milli Mücadele’yi tanıtmak için bir arada olalım. Omuz verin, birlik olalım.”