2006 yılında temeli atılan ve kaba inşaatı tamamlandıktan sonra çürümeye terk edilen Saray Öğretmenevi binası yıkıldı. Adeta metruk binaya dönüşen Öğretmenevi’nin yıkılması Saray’da memnuniyetle karşılanırken, gözler bu defa da temeli 1992 yılında atılan aradan geçen 27 yılda tamamen çürüyen Saray Kapalı Spor Salonu inşaatına çevrildi. Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Danışmanı Hakan Özgül, “Kapalı Spor Salonu için yıkım kararı çıktı. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı yıkım ihalesi düzenleyecek. Bu ihale sonrası spor salonunda da yıkım işlemi başlayacak. Amacımız aynı yere Saray’a yakışan modern bir spor tesisi kazandırmaktır” dedi.

Saray Öğretmenevi’nin yıkılmasıyla birlikte gözler Saray Stadı’nın yanında bulunan, görüntüsüyle metruk binayı andıran Saray Spor Salonu inşaatına çevrildi.
SIRADA SPOR SALONU VAR
1992 yılında temeli atılan kapalı spor salonu aradan 27 yıl geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamadı. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yüklenici firma davalık olunca aradan geçen 27 yılda binanın temeli tamamen çürüdü. Şu anda kullanılamaz durumda olan spor salonu yıkılmayı bekliyor. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın büyük katkısıyla yapılan Saray Spor Toto Kapalı Spor Salonu Saray’a yetersiz gelirken sportif anlamdaki bu mağduriyetin giderilmesi için Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ne zaman adım atacağı ise merakla bekleniyor.
ÖZGÜL: SPOR SALONUN YIKIM KARARI ÇIKTI
Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Danışmanı Hakan Özgül, “Kapalı Spor Salonu için yıkım kararı çıktı. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı yıkım ihalesi düzenleyecek. Bu ihale sonrası spor salonunda da yıkım işlemi başlayacak. Amacımız aynı yere Saray’a yakışan, günün ihtiyaçlarına cevap veren modern bir spor tesisi kazandırmaktır.” dedi.