CHP Saray İlçe Kongresi’nde 121 delegenin desteğini alarak ikinci defa İlçe Başkanlığı’na seçilen Demir Ali Demirel, kongrede yaptığı konuşmada AKP’ye yüklendi. AKP iktidarının baskısının arttığı bir süreçte ilçe kongresini gerçekleştirdiklerini söyleyen Demirel, “Karşımızda söylemleriyle eylemleri taban tabana zıt olan bir iktidar var. Muhalefete tahammülleri yok, tartışma kültürleri yok. Düzeyli bir tartışma ortamını yok ettiler. Çünkü onlarda biat kültürü var. Böyle bir dönem yaşanmamıştır. Artık yargıya güvenmek zordur. Siyaset yargıyı kuşatmış durumdadır. Devletin tüm olanaklarını kendi yandaşlarına paylaştırmak üzere kullanan AKP İktidarından kurtulmanın yolu, sadece doğru ve gerçekçi sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı yönetimlerden geçmektedir” dedi.

CHP Saray İlçe Kongresi Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında Belediye Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
DİVAN BAŞKANLIĞA VAHAP AKAY SEÇİLDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay divan üyeliklerine ise Hande Soydan ve Gökay Akand getirildi. Kongrenin açılış konuşmasına geçtiğimiz Ekim ayında yaşamını yitiren Hayri Çobanoğlu’nu anarak başlayan Akay, CHP’nin kongreden güçlenerek çıkacağını ifade etti. Akay’ın konuşmasının ardından delegeler, belediye başkanları ve milletvekilleri söz alarak düşüncelerini paylaşırken, konuşma yapan bütün isimler geçtiğimiz Ekim ayında yaşamını yitiren Hayri Çobanoğlu’nu özlemle andıklarını ifade ettiler.

SARAY HALKININ BU BİLİNÇLİ DURUŞU AYDIN YAPISINDAN GELİYOR

Göreve geldiği günden itibaren Saray Belediyesi’nin hayata projeleri ve çalışmaları anlatarak konuşmasına başlayan Başkan Çoban, şunları ifade etti:
“Altyapı ve üst yapı çalışmaları esnasında sabrını, anlayışını ve desteğini esirgemeyen Saray halkına belediye başkanınız olarak teşekkürlerimi sunarım. Saray halkının bu bilinçli duruşu, kuşkusuz aydın yapısından geliyor. Bu değeri her şeyin önünde tuttuk. Geliştirmek için tüm desteği sunduk. Çocuklarımızın da çağdaş ve aydın bireyler olması için sanata, spora ve kültüre olan desteğimizi asla esirgemedik.
SARAY’IN GELECEĞİ ÇOK PARLAK
Değerli yol arkadaşlarım; Şundan kesinlikle eminiz ki Saray’ın geleceği çok parlak. Hepimizin bildiği gibi, yine yoğun çabalar sonucu bulunmasını sağladığımız jeotermal suyumuzla bölgede sağlık turizmine damga vurmaya hazırlanıyoruz. 50 bin dönüm alanda, 30 yıllığına jeotermal suyun kullanım hakkını ihale sonucu kazanan Saray Belediyesi, vizyonunu daha da büyüttü. Bu yüzden altyapı atılımından sonra üstyapı hamlemizi de gerçekleştirerek emin adımlarla marka şehir olmak için çaba harcayacağız.

MÜHÜRSÜZ OY PUSULALARI GEÇERLİ, MÜHÜRLÜ BANKA DEKONTLARI GEÇERSİZ SAYILMAKTADIR

Değerli dostlar, Türkiye bir dönemecin eşiğinde. Dünyada ve bölgemizde ülkemizin içine düştüğü durum hiç de iç açıcı değildir. Ortadoğu’da saplanıp kalınan anlamsız bir savaş, kan, acı ve gözyaşı ülkemizi de derinden sarstı. Sarsmaya da devam ediyor. Uluslararası boyutta ülkemizin içinde bulunduğu durumu hepimiz çok iyi biliyoruz. Türkiye, her geçen gün daha kötü bir pozisyona doğru savruluyor. Bu kötü gidişe hep beraber dur diyemezsek ülkemizi hiç de iyi bir gelecek beklemiyor. Ülke içinde ise hak arayışları bastırılmış, hukuksuz olan uygulamalar tavan yapmış, adalet duygusuna olan inanç yerle bir olmuştur. Mühürsüz oy pusulaları geçerli, mühürlü banka dekontları geçersiz sayılmaktadır. Ekonomik göstergeler alarm vermektedir.
ADALET YÜRÜYÜŞÜ UMUT VE PUSULA OLMUŞTUR
Tüm samimiyetimle ifade etmek isterim ki, bu felaket tablosunun içinde umut olarak görünen yegane ışık, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Partimiz, gerek tarihsel birikiminden gelen öğretilerle, gerekse çağa yakışır ve geleceği insana yaraşan bir biçimde ele alan politikalarıyla Türkiye’nin en büyük şansı niteliğindedir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin olmadığı bir Türkiye’nin geleceği de karanlıktır. Partimizin bu karanlığı ve umutsuzluğu yırtmak için gösterdiği büyük çaba, halkımızı hareketlendirmiştir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ardından ülkenin dört bir yanından katılımla gerçekleştirilen “Adalet Kurultayı” ülke insanının umudu, rehberi, pusulası olmuştur. 2019 hedeflerimizi belirleyecek olan ideolojik ve politik çizgi, bu çizgi olacaktır.
YÜZ FİKİR YARIŞSIN, BİN ÇİÇEK AÇSIN
Kıymetli delege arkadaşlarım; Bugün burada partimizin her şeyi olan, birbirinden değerli arkadaşlarımız tatlı bir rekabet içerisinde. Başka partilerde görmeye alışkın olmadığımız bu tablo, Cumhuriyet Halk Partisi’nin evrensel ölçekteki değerini ve önemini yansıtmaktadır. Demokrasiyi özümsemiş, parti içi demokrasinin gereklerine uyan, sosyal demokrasiyi idrak etmiş bu gibi mücadele arkadaşlarıyla yürümenin onurunu hissediyorum. Bırakalım yüz fikir yarışsın, bin çiçek açsın.
Bu salondan birlikte el ele, kol kola, omuz omuza çıkacağız. Ve ülkemizin aydınlık yarınlarına gidecek bir mücadele içerisinde olacağız. Sizleri çağdaş, demokrat, eşit ve özgür bir ülkeye olan sonsuz inancımla selamlıyorum.”
ALBAYRAK’TAN 50 BİN VURGUSU
Başkan Çoban’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Saray’ın mutlaka 50 bin nüfusa ulaşması gerektiğini söyledi. 50 bin nüfusla birlikte Saray’ın Belediye Meclis Üyesi sayısının 25 yükseleceğini ve İller Bankası payının artacağını ifade eden Albayrak, 2018 yılında Büyükyoncalı’ya önemli hizmetler yapacaklarını ifade etti. Kongre sürecinde hem Demirel’in hem de Günaydı’nın partiye yakışır şekilde mücadelede ettiklerini dile getiren Albayrak, yapıcı açıklamaları için iki adaya da teşekkür etti.

ERKİŞ’TEN “TAŞERON ADAY” ÇIKIŞI

Kongrede yaptığı konuşmada Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban’ı ve İlçe Başkan Adayı Şener Günayadı’yı eleştiren CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Özgen Erkiş, şunları ifade etti:
“Nazmi Başkan kedini sosyal demokrat ve sosyalist diye ifade eden birisidir. Hiç değilse bu tanımların hakkını vermelidir. Nazmi Başkan taşeronlaşmaya karşıdır ama bugün taşeron adayla karşımıza çıkmıştır. Mavi listeye baktığımızda belediyeyle alakalı isimlerin olduğunu görüyoruz. Bu nedenle mavi listenin arkasında kamusal güç olduğu görülüyor” dedi. Hakkaniyetli bir yarış için delege seçimleri sırasında Şener Günaydı’nın liste çıkarması gerektiğini vurgulayan Erkiş, beyaz listenin delege listesinden başkan adayı olmanın doğru bir yaklaşım olmadığını da ifade etti.
ÖKTEN, KÖPRÜLÜ VE ÖZTRAK DEMİREL’İ İŞARET ETTİ
Kongrede CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ve Milletvekilleri Faik Öztrak ile Emre Köprülü birer konuşma yaparak ülke gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundular. İl Başkanı Ökten ve Milletvekillerinin yaptıkları konuşmalarda Demir Ali Demirel’i işaret etmeleri ile kongrenin dikkat çekenleri arasındaydı.
Kongrede son konuşmaları yapan İlçe Başkan adayları delegelere ve partililere hitap ederek, listelerine destek istediler.
HEYECANIMIZ PARTİMİZE DUYDUĞUMUZ AŞKLA ALAKALI
Başkan adaylarından ilk konuşmayı yapan isim olan Şener Günaydı şunları ifade etti:
“Bugün, bu salonda, gelenekle geleceği birleştiriyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Evet, çok heyecanlıyız. Bu heyecan, partimize duyduğumuz sonsuz ve karşılıksız aşk duygusuyla alakalıdır. Yeni bir başlangıcın, yepyeni umutların önünü açmak için karşınızdayız. Kısa bir süre içerisinde en iyi şekilde hazırlanarak, örgütümüzü oluşturan üyelerimizle defalarca buluşarak bu kongreye en iyi şekilde hazırlandık. Programımızı ve vizyonumuzu titizlikle belirledik. Aynı titizliği göreve geldikten sonra da göstereceğimizden hiçbir arkadaşımızın kuşkusu olmasın. Havada kalan laflar yerine pratikte ne yapacağımızı tek tek anlattık. Broşürlerimizde ve yayınlarımızda hepsi çok açıkça belirtildi.
AKP’DEN ÖRGÜTLENEREK KURTULABİLİRİZ
Yapılması gerekenler çok açıktır sevgili arkadaşlar. Öncelikle partimizin üye sayısını arttıracak bir kampanya başlatacağız. Bu kampanyayı, sokakta, bayrağımızla, afişimizle yapacağız. Üyelerimizin politik ve siyasal gelişimini arttırmak için parti içi eğitim çalışmaları, paneller, seminerler düzenleyeceğiz. Partimizin politikalarını halka ulaştıracak bültenler, yayınlar çıkartarak en ücra köşeye kadar erişeceğiz. Çağımızın gereği olan sosyal medyayı hatasız, etkili ve yaygın olarak kullanacağız. Kadınların ve gençlerin partisi olacağız. Kadınları ve gençleri ‘kol’ olmaktan çıkartıp, partimizin ana omurgası olmaları için elimizden ne geliyorsa yapacağız. AKP iktidarının üstümüze karabasan gibi çöken bu kâbusundan kurtulmak ancak örgütlenmekle mümkün.
BÜYÜK UFUKLARI ZORLAYAN BİR PARTİ OLACAĞIZ
Biz, Cumhuriyet’iz! Biz Cumhuriyet’in değerlerine sahip çıkan insanlarız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin uçurumun kenarına getirdiği bu güzel ülkeye sahip çıkmak için usanmadan, tek tek,kapı kapı dolaşacağız. Sandık başında çalınan tek bir oyumuz bile olsa, gerekirse sokakta hakkımızı arayacağız. Bütün bunları yapabilmek çok büyük özveri ve çaba gerektirir sevgili arkadaşlar. Bu yüzden daha güçlü bir örgüt, daha da büyük ufukları zorlayan bir parti olacağız.
PARTİMİZİN SİYASAL POLİTİKALARI TEK KURTULUŞ REÇETESİDİR
Partimizin siyasal politikaları gerçekten de bu ülkenin tek kurtuluş reçetesidir. Hastane kapılarında inleyen, yoksulluktan tükenmiş, bilinçli olarak cahil bırakılmak istenen insanlarımıza başka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu anlatacağız. Yedikleri haramla, çaldıkları paralarla, yağmaladıkları kamu kuruluşlarıyla ne büyük bir talan döndüğünü anlatacak, aslında bu ülkede herkese yetecek kadar kaynak olduğunu ispat edeceğiz. Programımızda belirttiklerimizi hayata geçirdiğimizde, Saray ilçe örgütümüzün gelişip serpildiğini kısa süre içerisinde göreceksiniz. İlçe örgütümüzü sadece şu anda yönetim listesinde adı olan arkadaşlarımızla yönetmeyeceğiz. Parti üyemiz olan herkesin yönetimde söz ve karar sahibi olabilmesinin önünü açacağız. İlçe örgütümüzü herkesi dinleyerek alacağımız kararlarla, hepimizin alınteri döktüğü çalışmalarla yöneteceğiz. Şunun altını açıklıkla çiziyorum. Bir yıl içinde bahsettiğimiz programı ve iddia ettiğimiz gelişmeyi sağlayamazsak tüm arkadaşlarımızla birlikte yönetimden istifa edeceğimizin sözünü veriyoruz. Bu kadar güvenle, inançla ve kararlılıkla geldiğimizi bilmenizi isterim.
CHP’NİN İKTİDAR OLMASI GEREKMEKTEDİR
Değerli delege arkadaşlarım, Sizlere sunduğumuz program, bir iktidar programıdır. Reçete açıktır. Ve artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması gerekmektedir. Ülke genelinde iktidara uzanmak için yerel yönetimler en önemli köşe taşlarıdır. İktidara giden yol, yerellerden geçer. Bu yüzden, Büyükşehir, ilçemiz ve çevre belediyelerimiz en büyük politik desteği bizden görecek. Bunu sempati toplayacak bir vaat olarak söylemiyorum. Önümüzdeki süreçte AKP’nin fütursuzca saldırı girişimlerine maruz kalabiliriz. İşte o esnada, en uzaktaki bir ilçe belediyemiz dahi Saray İlçe Örgütü’nü yanında bulacak.
ANKARA DAMGALI UYDURMA İLÇE KONGRESİ
Sona gelirken, bir durumun altını daha çizeceğim. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu demokrasi kültürü ve bugün buradaki rekabet, siyasetin nasıl yapılması gerektiğini dosta düşmana göstermiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, Ankara damgalı uydurma ilçe kongresine muhteşem bir yanıt verilmiştir. “Siz başkan seçemezsiniz, biz sizin yerinize belirleriz” zihniyeti yerin dibine gömülmüştür. Kendi delegesine bile seçme hakkı tanımayan bu faşizan anlayış, bugün burada ifşa edilmiştir. Bu anlamda AKP’nin yönetim kademesinde bulunan kişilerin dahi hakkı ve hukukunun Cumhuriyet Halk Partisi tarafından korunduğunu bir kez daha hatırlatalım. Cumhuriyet Halk Partisi işte bu yüzden Türkiye’nin yüz akıdır.
HARAMİLER MEZARA, HALK İKTİDARA YERLEŞECEK
Bu yüzden bu partinin genel başkanından, şu anda Türkiye’nin en ücra köşesinde, tek başına mücadele etmek durumunda kalan bir partilimize kadar herkes çok değerlidir. Hepimiz için, bu büyük değer için ve hepsinden önemlisi partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ümüz için sizlerden kuvvetli bir alkış istiyorum arkadaşlar. Artık birliğimiz daha büyük, sözümüz daha net olacak. Artık hedefimiz mutlak iktidar olacak. Artık haramiler düzeniyle her yerde, her zaman ve her koşulda hesaplaşmak için daha hazır olacağız. Artık haramiler mezara, halk iktidara yerleşecek! Sizlere sunduğumuz iktidar programı için Mavi Liste’ye oy vermenizi istiyorum. Diğer listede yer alan yoldaşlarımızla omuz omuza bu salondan çıkacağımızın altını çiziyorum.”

CHP’Lİ OLMAK DEMEK DEVRİMCİ OLMAK DEMEKTİR

Günaydı’nın ardından konuşan İlçe Başkanı Demir Ali Demirel, şunları dile getirdi:
“Cumhuriyet Halk Partisi, Türk halkının var olma iradesinin adıdır, bağımsızlık aşkıdır, özgürlük sevdasıdır. Halkı yoksulluktan kurtarmak için, başı dik sırtı pek bir ülke olmak için, kendini adamaktır. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim, demektir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, devrimci olmak, değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir. Bu devrimci ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk, Türk halkına ise yeni bir umut kazandıracaktır. Buna yürekten inanıyorum.
AKP’LİLERİN TARTIŞMA KÜLTÜRÜ YOK
Değerli arkadaşlar yerel örgütlerde yöneticilik yapmak sorumluluk gerektirir, zordur, yorucudur. Bu örgüt çalışan arkadaşlarımızı asla unutmaz. Kongremiz her geçen gün daha da otoriter bir yönetim anlayışıyla ülkemizi sonu belirsiz maceralara sürüklemek isteyen AKP iktidarının baskı ve dayatmalarının maksimum düzeylere geldiği günlerde yapılıyor. Karşımızda söylemleriyle eylemleri taban tabana zıt olan bir iktidar var. Muhalefete tahammülleri yok, tartışma kültürleri yok. Düzeyli bir tartışma ortamını yok ettiler. Çünkü onlarda biat kültürü var. Böyle bir dönem yaşanmamıştır. Artık yargıya güvenmek zordur. Siyaset yargıyı kuşatmış durumdadır. Devletin tüm olanaklarını kendi yandaşlarına paylaştırmak üzere kullanan AKP İktidarından kurtulmanın yolu, sadece doğru ve gerçekçi sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı yönetimlerden geçmektedir. Şu an salonda bulunan bütün herkesin gözlerinde ben bu inancı, kararlılığı ve mücadele azmini görüyorum. Önemli olan, tüm siyasi hırs ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış, iktidara odaklanmış bir örgüt yapısının yönetim yapısının oluşturulmasıdır. Her şeyin en iyisine, en güzeline layık olan halkımızın her zaman ve her koşulda yanında olarak, gerektiğinde her türlü fedakârlığı yaparak örgütlerimizi hazır ve dinamik tutmak zorundayız.
KİŞİSEL ZAAFLARIMIZI PARTİ DIŞINDA TUTALIM
Değerli dostlar; Gün farklılıklarımızı ayrışma neden olarak değil, bir zenginlik olarak görmemiz gereken gündür. Kişisel zaaflarımızı parti dışında tutarak, CHP’ye yaraşır bir vakar ve disiplin içerisinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele etme günüdür. Dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. CHP’yi iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirme günüdür. Birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak, kimseyi aşağılamadan, kimseyi ötelemeden, yok saymadan, insan ve emek odaklı bir hayatı paylaşma günüdür bu gün. Sevgili dostlar ancak o zaman CHP, siyaset sahnesinde gerçekten hakettiği, onurlu yeri alabilecek, tüm halkın özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olacaktır. Önemli olan politikalarımızı, projelerimizi doğru ve anlaşılır şekilde ifade edebilmek, halkla bütünleşerek onların sorunlarını çözecek yegane parti olduğumuz konusunda onlara güven verebilmektir. Hep birlikte yeniden bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür.
ÜYE ORANIMIZ YÜZDE 20 ARTMIŞTIR
Değerli arkadaşlar, az önce arkadaşımız faaliyet raporunu okudu. Bu faaliyet raporundaki başarımız siz değerli üye ve delegelerimizin başarısıdır. Sizlerin sinerjisinin yönetimlere yansımasıdır. Sizlerin mahallelerdeki başarısını ve yönetim ile olan iş birliğinizin ürünü olan bir başarıdır. Son 2 yılda girmiş olduğumuz seçimlerdeki oy yükselişimiz Tekirdağ’da sürekli 3 ilçe içerisinde olup referandumdaki %69.80 lik başarı ekip ve takım çalışmasının vermiş olduğu meyvedir. Ben buradan tüm üyelerimize bir kez daha teşekkür ederim. Bu başarıyı inşallah daha iyi noktalara hep birlikte taşıyacağız. Gençliğimizle ve partimizi bilimsel günümüzün iletişim metotları ile yöneterek her seçimde eğitimler düzenledik. Gençliğimize ve halk lise gençlikle irtibatta olup referandum çalışmalarında vermiş olduğu desteklerden dolayı halk liseliler grubuna teşekkür ediyorum. Üye sistemimiz internetten kesin kayıt sistemi ile yapılmakta olup üyenin kendi istemi ve telefon onayınla yapılmaktadır. Ve üye oranımız son bir yılda %20 arttırılmıştır. Partimizin mahalle başkanlıkları, spor kurulu komisyonu ve emek platformu kurulmuş olup aktif olarak faaliyet göstermektedir. Çalışmalarından dolayı bu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğin ve heyecanın kaybolmaması dileğiyle.
DEMİREL’DEN BİRLİK ÇAĞRISI
Ben şimdi bu kürsüden geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak tümünüzü birlik ve beraberlik içinde davranmaya çağırıyorum. Bu düşünce ile partinin bütünü kapsayan bir delege listesi hazırladık. İlçe Yönetimi olarak çarşaf listeyi aratmayacak yöntem ile delegasyonu hazırladık. Çok açık ifade ediyorum ki, çarşaf liste ile yapmaya kalksak bu delege listesini hazırlayamazdık.Delege listesine baktığınızda mücadele eden, etkinliklere katılan, partisine sahip çıkan herkesin yazıldığını görürsünüz. Biz delege listesini 25 mahalleyi gözeterek hakkaniyetle yaptığımıza inanıyoruz.
TARAF YOK, KAZANAN CHP OLACAK
Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içinde yaşanan bir Türkiye, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen, özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla sizleri CHP’de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Bu kongrede kazanan taraf olmayacak sadece Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Bu salondan birlik ve beraberlik içinde çıkacağız. Ben şimdiden herkese başarılar diliyorum.Bu duygu ve düşüncelerle geçtiğimiz sürede benimle beraber çalışan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma kadın kolları gençlik kollarımıza muhtarlarımıza belediye başkanımız ve meclis üyelerine partimizin üyeleri ve üye olmayıp bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bu düşüncelerle bir kez daha adaylığımı açıklıyor ve siz değerli delegelere kendimizi emanet ediyoruz.”
DEMİREL İKİNCİ KEZ SEÇİMLE GELDİ
İlçe Başkan adaylarının konuşmasının ardından İlçe Seçim Kurulu Üyelerinin gözetiminde seçimlere geçildi. 211 delegenin oy kullandığı kongrede Demir Ali Demirel Beyaz Listeye, Şener Günaydı ise Mavi Listeye oy istedi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede, delegelerin 121’in oyunu alan Demir Ali Demirel yeniden başkanlığa seçildi. Şener Günaydı 88 delegenin desteğini alırken, 2 oyda geçersiz sayıldı.

İlçe Başkanı Demirel’in Yönetim Kurulu ve İl delegeleri şu isimlerden oluştu:
CHP İlçe Yönetim Kurulu:
CHP İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Akın Aytaç, Cengiz Balcı, Salim Gündüz, Özlem Taşyasan, Şerif Atakan, Aytaç Çoban, Özgen Erkiş, Erol Gürler, Erkan Koru, Davut Özcan, Hüseyin Özer, Nazan Pektaş.
CHP İlçe Yönetimi Yedek Üyeleri:
Hakkı Canoğlu, Aydın Baş, Fatma Elitaş, Gencer Avkıran, Aytekin Bilir, Semih Fil, Ömer Mert, Ayben Avcıoğlu, Cenk Bozkurt, Aydın Sönmezay, Erdem Sevinç, Ufuk Özgül.
CHP İl Kongresi Delegeleri:
Demir Ali Demirel, Akın Aytaç, Ergun Er, Mehmet Özmen, Osman Çengelli, Kazım Karabaş, Ali Bayar, Hilmi Tuncer, Aytaç Çoban, Erol Gonce, Ercan Devrim Ataş, Korel Gökmen, Salim Gündüz, Ümit Asan, Erol Gürler, İlhan Buyer, Erkan Koru, Ümit Yaşar Demirel, Davut Özcan, Emin Ünkaya, Hüseyin Özer, Erdoğan Kaplan, Nazan Pektaş, Cemil Ertan, Özlem Taşyasan, Ali Taşyasan, Dağıstan Doğru, Fatma Aslan, Murat Aktaş, Tolga Özer, Saim Öztürk, Ahmet Yeni, Adnan İlhan, Talat Baydar, Aydın Baş, Sezai Atansoy, Ali Gürsu Ergene, Serdar Pangal, Necati Sezer.
13’ÜNCÜ YÖNETİM KURULU ÜYEM ŞENER GÜNAYDI’DIR
Delegelerin desteği ile 2. defa CHP Saray İlçe Başkanı seçilen Demir Ali Demirel yaptığı teşekkür konuşmasında, kongreye katılım sağlayan bütün partililere ve oy kullanan delegelere teşekkür etti. Sahneye rakibi Şener Günaydı’yı davet eden Demir Ali Demirel, 13’üncü yönetim kurulu üyesinin Şener Günaydı olduğunu dile getirdi.