Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayının Özkan Yaman olarak belirlenmesinin ardından gözler Ak Parti’ye çevrildi. Ak Parti İlçe eski Başkanı’nın Cumhur İttifakı kapsamında MHP’den aday gösterilmesini değerlendiren Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, genel merkezin aldığı kararın sonuna kadar arkasında olduklarını belirterek, “Cumhur İttifakının Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman’la birlikte 31 Mart’a kadar sahada olacağız ve Saray halkının hak ettiği hizmeti alabilmesi için bu seçimi mutlaka kazanacağız” dedi.

Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayı’nın Özkan Yaman olarak belirlenmesinin ardından gazetemize değerlendirmelerde bulundu.
CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VEREN BİR TUTUM İÇİNDE ASLA OLMAYIZ
Cumhur İttifakının genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerden de başarıyla çıkacağını dile getiren Derviş, “Partimiz ve MHP arasında yapılan görüşmeler sonucunda Genel Merkezimizin de onaylamasıyla Cumhur İttifakının Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman olmuştur. Öncelikle adaylığının kendisine ve Saray’a hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz Ak Parti Saray İlçe Teşkilatı olarak Cumhur İttifakı adayının sonuna kadar arkasındayız. Kimse Ak Parti’den, partililerimizden Cumhur İttifakına zarar veren bir tutum içinde olmasını beklemesin. Bugüne kadar böyle bir şey olmamıştır, bugünden sonra da olmayacaktır. Ak Parti Saray İlçe teşkilatı olarak Cumhur İttifakının Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman’la birlikte 31 Mart’a kadar sahada olacağız ve Saray halkının hak ettiği hizmeti alabilmesi için bu seçimi mutlaka kazanacağız.”