Yuvalı merasında bulunan ağılda dün saat 12 sularında başlayan yangın rüzgarında etkisiyle geniş alana yayıldı. Yangının başlangıç noktasındaki ağılda bulunan 93 küçükbaş hayvan telef oldu. Yangın başladığında ağılın içerisinde bulunan mal sahibi yangının bir anda başladığını ve canını zor kurtardığını söyledi.
YUVALI'DA KORKUTAN YANGINRÜZGARIN ETKİSİ İLE GENİŞ YANGIN GENİŞ ALANA YAYILDI
Özellikle yaz aylarında kuru otların yanmasıyla başlayan anız yangınları, dün korkutan yüzünü Yuvalı Mahallesi’nin mera alanında gösterdi. Koyun ve Keçi olmak üzere 93 küçükbaş hayvanın bulunduğu ağılda yangın çıktı. 93 küçükbaş hayvanın telef olduğu ağıldaki yangını itfaiye ekipleri kontrol altına aldı. Fakat şiddetli rüzgarın etkisi ile yangın araziye yayılarak Yuvalı merasından Kurtdere Mahallesi yakınlarına kadar ilerledi.
YUVALI'DA KORKUTAN YANGIN3İTFAİYE EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ
Yangın ihbarını saat 12.29’da alan itfaiye ekipleri olay yerine gelerek ağılda başlayan yangını kontrol altına aldı. Ağılın bulunduğu alana Saray Belediyesi’ne ait kepçe ile toprak yığılırken itfaiye ekipleri de yangını söndürebilmek için tasdikli su kullandı. Yangından geriye kalan yıkılmış ağıl ve o ağılın içindeki telef olmuş hayvanların görüntüsü ise yürek burktu.
YUVALI'DA KORKUTAN YANGIN4“HAYVANLARIMI KURTARAMADIM”
Yangın çıktığı ağılın sahibi Murat isimli vatandaş ise olay yerinde yaşanan çalışmayı dolu gözlerle izledi. Konu hakkında bilgi aldığımız mal sahibi “Ben de ağılın içindeydim. Bu ağılın sahibiyim ve hayvan bakıyorum. Bir anda duman ve alevler içinde kaldım. Canımı zor kurtardım. Hayvanlarımı kurtaramadı. Koyun keçi karışık 93 tane küçükbaş hayvanım telef oldu. Aslen Şanlıurfalıyım 4 yıl önce buraya geldim.” dedi.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi