23.7 C
Saray

Duraklı: Üretim yapıp istihdam sağlayacağız

En Çok Okunanlar

Ak Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı İbrahim Duraklı, Halk TV’de kendisi hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Süleyman Kozuva ve Fatma Yel ile birlikte Yuvalı Mahallesinde süt üretimi ve şişelemesi yapmak için Selin Tarım ve Hayvancılık firmasını kurduklarını belirten Duraklı, “134 dönüm tarım arazisi aldık. Bugün de o arazi tarım arazisi. Biz süt şişelemek ve paketlemek için Tarımsal Entegre Tesisi ruhsatı alıyoruz. Hibe alındı iddiası ise tamamen yalan. Bizim amacımız üretmek ve Saray’a istihdam sağlamak” dedi

Ak Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı İbrahim Duraklı, Yuvalı Mahallesinde satın alınan tarım arazisinde plan değişikliği ile rant yaratıldığı ve hibe alındığı yönündeki iddialara yanıt verdi.
AMACIMIZ İSTİHDAM ÜRETMEK
Saray’da yıllardır hayancılıkla uğraştığını belirten Duraklı, “Benim gizli saklı hiçbir şeyim yok. ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile olan arkadaşlığımız, dostluğumuz herkesçe bilinir. Zaman zaman bir araya gelir ve istişarede bulunuruz. Yine böyle bir araya gelişte hayvancılık alanında bir yatırım fikri ortaya çıktı. Kısa süre içinde ben, Kozuva ve Fatma Yel, Selin Tarım ve Hayvancılık firmasını kurduk ve yer bakmaya başladık. Bir ilan firmasından bulduğumuz Yuvalı Mahallesindeki 134 dönüm tarlayı 3 milyon 400 bin TL’ye satın aldık. Ahır yapmak için ruhsat almamız gerekiyordu. Yüzde 8 yani 10-11 dönüm ahır yapma iznini kanun zaten veriyor. Biz bu firmada çiğ süt paketleme ve şişeleme yapıp satacağımız için Tarımsal Entegre Tesisi ruhsatı almaya çalışıyoruz. Bu ruhsat sürecini de 22 kurumdan görüş alarak bir yılda tamamladık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Saray Belediyesine başvurularımızı yaptık. Aldığımız tarım arazisi bugün de tarım arazisi. Biz orada hayvancılık ve süt işi yapacağız. Biz orada 6 tane ahır yapacağız, elde ettiğimiz sütü şişeleyip pazarlayacağız. Bizim amacımız istihdam üretmek. Burada 1000 tane hayvana 40-50 kişi bakacak. Bu işle biz Saray’a ve ülkemize katkı sağlamış olacağız” dedi.
HİBE İDDİASI TAMAMEN YALAN
Bu süreçte hibe alındığına dair iddiaları da reddeden Duraklı, “Hibe alındı diye bir şey yok. Bu tamamen yalan. Böyle bir şey yok. Devlet hayvancılık alanındaki 3 milyonluk yatırıma zaten yüzde 50 hibe desteği veriyor. Ama üç milyonluk yatırıma kadar. O da kriterler tutarsa. Bizim orada 50 milyon TL’lik bir yatırım projemiz var. Kredi için daha müracaat etmedik. Ama 50 milyonluk bir yatırım için 5-10 milyon TL kredi kullanmak istiyoruz. Biz burada sadece süt işi yapacağız. Belediyeden ruhsatı aldığımızda Eylül gibi çalışmaya başlayacağız” dedi.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler