Saray ilçe merkezinde Perşembe günü saat 11.30’dan saat 14.20’a kadar yaşanan elektrik kesintisi vatandaşları isyan ettirdi. Esnaf işlerinin yarım gün aksadığını belirterek, hafta içi plansız elektrik kesintisinin yaşanmasına tepki gösterdi.

PLANSIZ ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ
Saray ilçe merkezinde Perşembe günü saat 11.30 ile 14.20 arası elektrik kesintisi yaşandı. Esnafın en çok iş yaptığı, en yoğun olduğu Çarşamba günü elektrik kesintisinin yaşanmasına esnaf tepki gösterdi. Esnaflar hafta içi plansız elektrik kesintisi nedeniyle işlerinin yarım gün aksadığını belirtirken, vatandaşlar da evlerinde mağduriyet yaşadı. Elektrik kesintisi dolayısıyla çarşıda dükkan önlerinde, caddelerde jenaratör sesleri yankılandı. Jeneratörü bulunmayan esnaf ise dükkanın önünde oturup elektriğin gelmesini bekledi.
VATANDAŞLARI BIKTIRDI
Hafta sonu TREDAŞ, Saray ilçe geneli de dahil Tekirdağ’ın birçok bölgesinde bakım onarım çalışmaları yapmış ve bu çalışmalar sırasında elektrik kesintileri yaşanmıştı. TREDAŞ’ın hafta sonunda yapmış olduğu bakım onarım çalışmaları bir kenara dursun Saray ilçe merkezinde yaşanan elektrik kesintisi vatandaşları bıktırdı.