Saray Engelliler Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarla bu sabah kahvaltıda buluştu. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Levent Yörük, hayatın her alanında engellilerin sorunlarına eğildiklerini, bundan sonra da çalışmalarını başarılı bir şekilde devam ettireceklerini belirtti.

ENGELLİ VATANDAŞLAR KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlar Saray Engelliler Derneği’nin düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi. 3 Aralık Engelliler Günü’nün hafta sonuna denk gelmesi ve aynı gün programın yoğun olması nedeniyle bugün gerçekleştirilen etkinlik Yalçın Restaurant’ta gerçekleştirildi.
“HAYATIN HER ALANINDA ENGELLİLERİN SORUNLARINA EĞİLİYORUZ”
Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aktaran dernek başkanı Levent Yörük, kuruluşundan bu yana engelleri ortadan kaldırmak adına önemli işlerin altına imza attıklarını söyledi. Hayatın her alanında engellilerin sorunlarına eğildiklerini ifade eden Yörük, bundan sonra da çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.
“ENGELSİZ BİR TOPLUM İÇİN SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET EDECEĞİZ”

Kahvaltıya katılan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, dernek başkanı Levent Yörük ve diğer üyelerle sohbet etti. Belediye olarak derneğin açılışından bu yana üstlerine düşen sorumlulukları yerine getirmek için çaba harcadıklarını belirten Nazmi Çoban, daha yaşanabilir, daha engelsiz bir toplumsal durum için sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini dile getirdi.