26.7 C
Saray

Ep gene Küçükmanika

En Çok Okunanlar

Saray Küçükyoncalı Mahallesi’nde kadınlar ve gençler örnek bir kampanyaya imza attı. İmece usulü ormanlık alanda çöp toplayan gençler ve kadınlar bir saatte iki kamyon çöp topladı

BİR SAATTE İKİ KAMYON ÇÖP TOPLANDI

Küçükyoncalı gençleri ve kadınlarının başlattığı çöp toplama etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Fuat Ünal, Küçükyoncalı Mahallesi Muhtarı İrfan Gündüz ve çok sayıda mahalle sakini katılım sağladı. Gençlerin önderlik ettiği organizasyonda halk bir olup ormanda bir saatte iki kamyon çöp topladı. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, çevreye karşı gösterdikleri duyarlılık için Küçükyoncalı halkını tebrik etti.

“HEP BİRLİKTE ORMANLARIMIZI KORUYALIM”
Küçükyoncalı gençleri adına konuşan Barış Çiçek, “Küçükyoncalı gençleri olarak bir araya gelerek vatandaşlarımızı daha duyarlı olması adına böyle bir etkinlik yapmak istedik. Günümüzde çok sayıda orman yangını olması sebebi ile bir kez daha vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Lütfen insanlarımız çöplerini ormana bırakmasın. Özelikle kırılan cam şişeler orman yangınlarının çıkmasında tehlikeli oluyor. Lütfen ormana getirdikleri malzemeleri yanlarında götürsünler. Ormanlarımızı kirletmesinler. Ormanlar hepimizin. Hep birlikte ormanlarımızı koruyalım” diye konuştu.
“BU ORMANLAR HEPİMİZİN”
Küçükyoncalı Mahallesi Muhtarı İrfan Gündüz Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki orman yangınlarına çok üzüldüklerini belirterek, “Özellikle yaz aylarında piknik ve dinlenme için kullanılan ormanlık alanlara bırakılan çöpleri toplamak ve bu konuda bir duyarlılık, farkındalık oluşturmak için toplandık. Bu ormanlar hepimizin, hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gençlerimizi tebrik ederim, gurur duydum” ifadelerini kullandı.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler