34 yıllık TRT Halk Müziği Sanatçısı Gülseren Erdağ,  703. Sayılı KHK ile ‘istihdam fazlası personel’ ilan edilerek başka kurumlara gönderilmek üzere Devlet Personel Başkanlığı’na bildirildi.

TRT’DE TASFİYE SÜRECİ BAŞLADI
34 yıllık TRT Halk Müziği Ses Sanatçısı Gülseren Erdağ, 703. Sayılı KHK ile ‘istihdam fazlası personel’ ilan edilerek görevinden uzaklaştırıldı. THM Ses Sanatçısı Gülseren Erdağ ve 169 TRT Emekçisi TRT’den uzaklaştırılarak başka kurumlara gönderilmek üzere Devlet Personel Başkanlığı’na bildirildi.
ERDAĞ’DAN UYGULAMAYA TEPKİ
Uygulamaya sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren THM Ses Sanatçısı Gülseren Erdağ, “1985 yılında TRT Erzurum radyosunda binlerce kişi arasında hiçbir torpilim olmaksızın birincilikle kazanmış olduğum yurttan seslerin bir neferi olduğum gurur duyduğum THM Ses sanatçılığıma 34 yılın ardından TRT’nin keyfi bir uygulaması ile 2018 yılında emekliliğe zorlanan 1800 kişinin ardından o gün gitmeyen bizleri yine keyfi ‘istihdam fazlası personel’ ilan edilerek uzaklaştırılıyoruz. İstihdam fazlalığı personeli olmak ve bu yönetimle uzlaşmamak benim için büyük bir onurdur. HERŞEYÇOKGÜZEL olacak, daha yeni başlıyoruz!!!” ifadelerini kullandı.