REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Erdoğan, ‘Bu dünyayı daha yeşil yapabiliriz’ dedi ama..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdoğan, ‘Bu dünyayı daha yeşil yapabiliriz’ dedi ama..
399
05 Haziran 2020 - 19:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Ecdadımızın mirası, evlatlarımızın emaneti olan bu dünyayı daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya yapabiliriz. Medeniyet değerlerimizden beslenen, tabiata saygılı, çevreye duyarlı, israf yerine kanaati esas alan bir tüketim anlayışının kök salması için hepimize sorumluluklar düştüğünü bir kez daha vurgulamak istiyorum.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yayımladığı bu açıklamasına karşın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan izinlerle Trakya’da ormanlar yağmalanmaya devam ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bu dünyayı daha yeşil yapabiliriz’ açıklamasına karşın Trakya’da maden ve taş ocakları, RES’ler, Enerji ve Doğal Gaz Nakil Hatları nedeniyle her hafta yeni bir orman katliamı yaşanıyor.
ERDOĞAN: “TABİATA SAYGILI, ÇEVREYE DUYARLI..”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Tabiata, çevreye ve hayata dair bakış açımızı düzelterek, toplumda bu konudaki hassasiyeti artırarak ve hep beraber çaba göstererek, ecdadımızın mirası, evlatlarımızın emaneti olan bu dünyayı daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya yapabiliriz. Medeniyet değerlerimizden beslenen, tabiata saygılı, çevreye duyarlı, israf yerine kanaati esas alan bir tüketim anlayışının kök salması için hepimize, özellikle ailelere ve eğitimcilere ciddi sorumluluklar düştüğünü bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu kapsamda eğitim kurumları, sivil toplum örgütleri ve basın yayın organlarının iş birliğinde yürütülecek çevre konusundaki çalışmalara vatandaşlarımızın desteği ve katılımı büyük önem taşımaktadır. Dünya Çevre Günü vesilesiyle, vatandaşlarımızı çevrenin ve doğal zenginliklerimizin korunması, kaynaklarımızın tükenebilir olduğu gerçeğini göz ardı etmeden bireysel tedbirlerin alınması konusunda duyarlı olmaya çağırıyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.
ERDOĞAN’A BAĞLI BAKANLIK SAROS İÇİN NASIL BİR KARAR VERECEK?
Erdoğan’ın bu açıklamasına karşın eşsiz doğal güzellikleri ile bilinen Trakya’da her hafta yeni bir orman katliamı yaşanıyor. Maden ve taş ocakları, RES’ler, Enerji ve doğal gaz nakil hatları nedeniyle binlerce hektar ormanını kaybeden Trakya’da, son olarak BOTAŞ tarafından yürütülen ‘Gemi İskelesi Projesi’ kapsamında Saros Körfezinde 12 bin 92 hektarlık ormanlık alanın yok edilmesi gündeme geldi. Saros Körfezinin yeşilini yok edecek projeye karşı Trakyalı yurttaşlar ‘Sarosuma Dokunma’ sloganıyla imza kampanyası düzenlerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrolünde olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın proje hakkında nasıl bir karar vereceği merak ediliyor.
BAKANLIK BÜTÜN BAŞVURULARI ONAYLIYOR
Trakyalı yurttaşların istememesine, protestolar nedeniyle Halkın Katılım Toplantılarının yapılamamasına karşın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, şirketlerin özellikle de ormanlık alan için yaptığı başvurulara neredeyse istisnasız izin veriyor. Bakanlığın masa başında verdiği izinler nedeniyle başta Istranca Ormanları olmak üzere Trakya’nın birçok noktası, her geçen gün yeni bir katliamla karşı karşıya kalıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.