Cumhuriyet Halk Partisi 22. dönem Tekirdağ Milletvekili, Saray Belediye eski Başkanı Erdoğan Kaplan,  CHP’den Saray Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.
Bugün saat 14.00’de CHP Saray İlçe Başkanlığı’na giden Erdoğan Kaplan Saray Belediye Başkan Aday Adalığı başvuru dosyasını İlçe Başkanı Akın Aytaç’a teslim etti.
SIKINTILARI GÖRDÜĞÜM İÇİN ADAY OLDUM
Parti binasında kısa bir açıklama yapan Saray Belediye Başkan Aday Adayı Erdoğan Kaplan, “Saray’da bazı eksiklikleri ve sıkıntıları gördüğüm için aday adayı olmaya karar verdim. Sevgi, saygı ve hoşgörü içinde halkımızla birlikte Saray’a hizmet etmek istiyorum. Aday Adaylığım partimize ve Sarayımıza hayırlı olsun” dedi.
Kaplan’ın başvuru dosyasını teslim alan İlçe Başkanı Akın Aytaç, aday adaylığının hayırlı olmasını dileyerek, Kaplan’a başarı dileklerini iletti.
3 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI, 1 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTI
Erdoğan Kaplan 1989 yılındaki yerel seçimlerde SHP’den, 1994 ve 1999 yıllarında yapılan seçimlerde de CHP’den Saray Belediye Başkanlığına seçildi. 2002 yılında Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Kaplan, CHP’den Milletvekili Adayı oldu. Yapılan ön seçim sonrasında Tekirdağ’da liste başı olan Erdoğan Kaplan, Milletvekili seçilerek bir dönem Tekirdağ’ı TBMM’de temsil etti.